UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після аварії на "Рівнеазот" виявили 10-кратне перевищення нітратів в грунті

Проби були відібрані одразу після викиду забруднюючих речовин з підприємства.

Після аварії в цеху виробництва азотної кислоти на заводі "Рівнеазот" Держекоінспекція провела дослідження грунту, в результаті чого виявлено 10-кратне перевищення нітратів в землі біля заводу. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook голова інспекції Андрій Мальований.

"Держекоінспекція завершила дослідження грунтів, відібраних у ПрАТ "Рівнеазот", де 20 липня сталась аварійна ситуація. Проби були відібрані одразу після викиду забруднюючих речовин з підприємства, а також на наступний день після аварії", - написав він.

За його словами, паркан проводився з урахуванням переміщення хмари викиду, на одинадцяти пробних майданчиках площею 100 квадратних метрів методом "конверта".

"За результатами лабораторних досліджень в більшості відібраних проб ґрунту зафіксовано перевищення показників нітратів і азоту амонійного в порівнянні з фоновими концентраціями", - повідомив голова Держекоінспекції.

Зокрема, біля самого заводу (500 м на південний захід) показники нітратів виросли в 10 разів, при в'їзді в Рівне по вулиці Соборній - в 1,8 рази (а також в 1,3 рази по амонійного азоту), біля села Зелений Гай (з західної сторони) - в 4,3 рази, біля села Грушвиця (з південно-західного боку) - в 1,7 рази, біля села Верхівськ (з південно-східної сторони) - в 1,9 рази, біля села Городок (з південного боку) - в 1,8 рази.

"Разом з тим перевищення показників в грунті може бути викликано не тільки залповим викидом оксидів азоту в повітря в результаті аварійної ситуації, а й бути результатом незадовільного ведення господарської діяльності, оскільки проби були відібрані в населених пунктах сільськогосподарських районів", - зазначив Мальований.

Читайте також: Держекоінспекція визначила, скільки радіоактивно забруднених земель Житомирщини засаджені соняшниками

Раніше повідомлялося про те, що в полі під Рівним виявили невідому речовину рожевого кольору, яка згодом виявилася сертифікованим в Україні препаратом для боротьби з шкідниками.