UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підприємства "Укроборонпрому" платять щедрі "агентські" сумнівним британським компаніям

Одному з таких "посередників" "Спецтехноекспорт" перерахував 13% від загальної суми угоди, і більше того - офіційно компанія була зареєстрована через півтора місяця з моменту підписання агентської угоди.

Підприємству "Укроборонпрому" "Спецтехноекспорт", для того щоб підписати й реалізувати контракт із білоруським підприємством "Техносоюзпроект", знадобилася допомога підприємства з Великої Британії Brasen Development LLP, яке за своє посередництво одержало майже 3,6 млн дол., або більш ніж у 13% від загальної суми угоди.

Про це пише у своїй статті для DT.UA Дмитро Менделєєв.

"У ході дослідження обставин реалізації зовнішньоекономічного контракту правоохоронці одержали офіційну відповідь від Міністерства податків і зборів Республіки Білорусь (№4-17/21234 від 27.11.2014 р.), і в ній сказано, що компанія Brasen Development LLP узагалі не брала участі у переговорах щодо підписання згаданого контракту з ТОВ "Техносоюзпроект". Отака нестиковка вийшла! Далі з'ясувався ще один істотний нюанс. По лінії Інтерполу було встановлено, що британська компанія була офіційно зареєстрована через півтора місяця з моменту підписання агентської угоди зі "Спецтехноекспортом", - йдеться у статті.

За словами Менделєєва, подібні нестиковки в діяльності "Спецтехноекспорту" виникали й раніше.

"Військова прокуратура розслідує перерахування наприкінці 2009 р. понад 9 млн дол. США такій собі фірмі Global Marketing FZE. На сьогодні слідчі сушать голову над правомірністю цієї угоди, оскільки договір про консультаційно-маркетингові послуги з боку компанії з ОАЕ виник через три місяці після підписання договору про проведення робіт з ремонту й модернізації літаків для ВПС Індії", - пише автор.

Як наголошується у статті, ще одна компанія-агент з британською юрисдикцією засвітилася в кримінальному провадженні НАБУ. Йдеться про угоду між підприємством "Укроборонпрому" "Укрінмаш" і британською компанією Fuertventura Inter LP, за якою останній у жовтні й грудні 2015 р. за посередницькі послуги перераховано кошти в сумі 1,95 млн американських доларів. Слідчим НАБУ вдалося встановити, що компанія зареєстрована за адресою масової реєстрації у Великій Британії і спеціалізується нібито на торгівлі електротехнічними товарами, а рахунок її відкритий громадянином України напередодні здійснення фінансових операцій.

Читайте також: Київський завод "Маяк" презентував два міномети за стандартами НАТО

Як раніше писав Менделєєв, у серпні поточного року КМУ ухвалив постанову №543, в якій встановлено порядок погодження зовнішньоекономічних договорів, виплата винагороди агентові за якими перевищує 25%.

Нагадаємо, за даними податківців, прокуратури, поліції і СБУ, послугами конвертаторів коштів на сьогоднішній день користувалися понад 30 підприємств ДК "Укроборонпром", а тіньовикам від оборонки слідчі органи інкримінують майже 300 млн грн викрадених бюджетних коштів.

Детальніше про злочинні схеми в українській оборонці читайте у статті Дмитра Менделєєва "Укробналпром". Аll inclusive" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".