Печерський районний суд Києва обрав підозрюваному у силовому розгоні учасників Євромайдану запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 22:00 до 6:00 ранку. Як повідомляє в середу прес-служба Генеральної прокуратури України, рішення суду оскаржено в апеляційному порядку. Підозрюваний з 2016 року перебував у розшуку.
Раніше Генпрокуратура спільно з поліцією затримали колишнього заступника начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві, який підозрюється у силовому розгоні акцій протесту й близько двох років перебував у розшуку.
Слідство встановило, що підозрюваний під час виконання злочинного наказу перевищив владу і службові повноваження, умисно вийшов за межі наданих йому прав при керівництві підрозділами "Беркут" в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року на вул. Інститутській. Так, під час силового розгону учасників акцій протесту були заподіяні тілесні ушкодження 14 особам. Вказується, що підозрюваний скоїв незаконне перешкоджання проведенню зборів і мітингів з застосуванням фізичного насильства, тобто скоїв кримінальні злочини, передбачені ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365 (в редакції закону № 3207-VI від 07.04.2011), ч. 4 ст. 41, ст. 340 Кримінального кодексу.
Колишньому правоохоронцеві повідомили про підозру 10 жовтня 2016 року, а 24 жовтня того ж року його оголосили в розшук.
"Після затримання підозрюваного, 5 травня 2018 року на підставі зібраних додаткових доказів йому повідомлено про зміну підозри в причетності до організації силового розгону протестувальників у Києві 18 лютого 2014 року, і інкримінується вчинення злочинів... проти понад 150 постраждалих", - сказано в повідомленні.
У грудні минулого року генпрокурор Юрій Луценко запевнив, що досудове слідство в кримінальних провадженнях щодо злочинів проти учасників Революції Гідності наближається до завершення. "Основні справи Майдану, і виконавців, і організаторів, слідством завершені на 80%", - повідомив він.
Як повідомив керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, загалом у справах протестів в Україні в 2013-2014 роках повідомлено про підозру 412 особам.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".