UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підозрюваний у справі Шеремета Антоненко боїться свідчити

Насамперед він не впевнений в неупередженості слідства та вірному трактуванні його слів.

Звинувачений в організації вбивства журналіста Павла Шеремета лідер гурту Riffmaster, ветеран АТО Андрій Антоненко відмовився свідчити у справі через побоювання завідомо упередженого ставлення слідчих щодо нього. Про це повідомили його правозахисники після відвідин Антоненка в СІЗО.

"Слідчий вчора намагався допитати Андрія, але він вимушений був скористатись правом передбаченим ст. 63 Конституції України, тобто відмовитись давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів. Такий вчинок був обумовлений тим, що його на всю країну вищі керівники поліції, Міністр МВС, Генеральний прокурор, а також особисто Президент України в один голос фактично назвали злочинцем. З огляду на це ми припускаємо, що зі сторони слідчих буде певна упередженість", - йдеться в заяві.

Адвокати зазначають, що Антоненко в подальшому буде надавати свідчення, але лише коли переконається в неупередженості слідства.

"Наразі, з урахуванням наявних в справі матеріалів та гучних заяв в ЗМІ керівництва країни, такої впевненості немає", - додали правозахисники.

Також юристи зазначили, що затриманий досі перебуває в Ізоляторі тимчасового тримання, а не переведений до СІЗО, як би мало відбутись

"Настрій в нього спокійний, тримається, передає подяку усім за підтримку. Він досі не розуміє чому саме його "призначили" підозрюваним і за що. Андрій не лише не визнає вину, а ще й жодного факту, що про нього викладають. Оскільки ці факти, у тому числі алібі легко перевірити, ми очікуємо від слідства швидкої реакції найближчим часом", - додали правозахисники.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

Детальніше про версію слідства читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".