UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підозрювані в замаху на Гандзюк зіналися у злочині – поліція

Підозрюваний, якого слідство вважає організатором злочину, відмовляється співпрацювати зі слідством.

Четверо з п'яти підозрюваних у замаху на радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєному. Основний підозрюваний, якого слідство вважає організатором злочину, відмовляється давати свідчення і називати замовника, повідомили в Національній поліції.

"Усі четверо дали свідчення і покаялися в скоєному", - розповів офіційний представник НПУ Ярослав Тракало "Українській правді" в середу, 22 серпня.

За словами Тракала, вина підозрюваних підтверджується не лише їхнім зізнаннім, але й доказами, зібраними слідчими органами.

Він уточнив, що четверо підозрюваних раніше проходили військову службу в одному підрозділі, а зараз проживають у різних регіонах України. За даними слідства, вони отримали пропозицію вчинити напад на Гандзюк за грошову винагороду. Пропозицію озвучив п'ятий підозрюваний – їхній колишній командир. Однак він відмовляється давати свідчення і називати замовника замаху на Гандзюк.

Непрямим доказом вини одного з підозрюваних є слід на тілі. Він бути хімічним опіком від кислоти, яку нападник випадково пролив на себе. Однак це припущення має підтвердити медична експертиза.

Звільнення з-під варти жителя Херсона Миколи Новікова, якого поліцейські затримали невдовзі після нападу на Гандзюк, Тракало пояснив тим, що у поліції нібито було достатньо підстав вважати його причетним до злочину. Однак ці підозри не підтвердилися.

"На той момент слідство мало достатньо підстав для його затримання і перевірки на причетність до скоєння цього злочину. Разом з тим робота йшла паралельно і за іншими напрямами, результатом чого є затримання п'ятьох підозрюваних", - запевнив спікер Нацполіції.

Як повідомлялося, 31 липня невідомий облив кислотою радницю мера Херсона Катерину Гандзюк. Постраждалу із серйозними опіками 40% тіла доставили до реанімації. Експертиза встановила, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Незважаючи на розпорядження генпрокурора, поліція продовжує здійснювати слідчі дії і не передала матеріали справи до СБУ.

Того ж дня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого мешканця Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, непричетний до нападу на неї. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому раніше підозри, і Новікова звільнили з-під варти.

У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. Трьом з них суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, одного – відправив під домашній арешт і зобов'язав носити електронний браслет.

Одним із заарештованих є Віктор Горбунов. Саме він, за даними слідства, придбав кислоту для нападу.