UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підозра Медведчуку може посилити напругу між Україною та Росією — FT

Українська прокуратура вимагає арешту кума Путіна за державну зраду.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді проросійському політику та близькому другу президента Росії Володимира Путіна Віктору Медведчуку. Заяви Венедіктової на прес-конференції у вівторок, імовірно, ще більше посилять напругу між Києвом та Москвою, пише Financial Times.

Крім того, нещодавно адміністрація президента України Володимира Зеленського запровадила санкції проти Медведчука та заблокувала три телевізійні канали, пов’язані з політиком, за поширення російської дезінформації.

Останні події відбулися на тлі нещодавнього розгортання Росією понад 100 тисяч військовослужбовців вздовж кордону зі східними регіонами України.

Венедіктова заявила, що влада вимагає попереднього арешту Медведчука, місцезнаходження якого залишається невідомим.

«За результатами обшуків, місцеперебування нардепа [Медведчука] не встановлено, і тому СБУ вживає відповідних заходів для його пошуку та передачі йому клопотання про затримання», - написала Венедіктова у Facebook.

Зеленський не поспішав коментувати ситуацію зі звинуваченнями проти Медведчука.

Попереднє ув'язнення має бути затверджено судом. Також було оголошено обвинувачення проти ділового партнера Медведчука та депутата Тараса Козака.

«Вважати Крим частиною іншої держави – не можна… Створювати армію інформаційних клоунів і ляльководити ними у власних антиукраїнських інтересах – не можна», - написала Венедіктова.

На прес-конференції голова СБУ Іван Баканов заявив, що Козак і Медведчук також передавали Росії «секретні дані про розташування прихованої військової частини українських збройних сил, її особового складу, бойової підготовки… свого роду подарунок спецслужбам Російської Федерації».

Наразі Козак у Росії і «не планує повертатися», додав Баканов. У своїй заяві партія Медведчука назвала звинувачення «політичними репресіями».

Адміністрація Зеленського заявила, що проросійська діяльність Медведчука фінансувалася за рахунок підприємств у Росії, які контролюють він та його соратники. Медведчук, який також є суб'єктом санкцій США з 2014 року, регулярно відвідував Росію для переговорів з Путіним після анексії Криму.

«Віктор Медведчук давно відомий агент російського впливу в Україні», - вважає юрист Центру протидії корупції Тетяна Шевчук.

У вівторок Зеленський заявив, що більшість російських військовослужбовців, розміщених поблизу кордону з  Україною, так і не були відведені.

«Ми не спостерігаємо там зменшення військових сил. Україна не хоче війни, але для миру, як би парадоксально це не звучало, вона повинна мати потужну і дієздатну армію», - сказав Зеленський.

Читайте також: Підозра Медведчуку і Козаку: головне

Раніше ZN.UA повідомляло, що 11 травня СБУ прийшла з обшуками в будинок, де зараз проживає Медведчук зі своєю родиною. Зовнішнє оточення території забезпечував спецпідрозділ СБУ "Альфа". 

Однак охорона депутата викликала адвокатів та намагалася переконати правоохоронців, що політика немає вдома. Щоправда, за оперативними даними, Віктор Медведчук перебував саме в цьому помешканні. Обшук не єдина мета, з якою правоохоронці намагалися потрапити до вказаної будівлі та зустрітися з Медведчуком. Вони намагалися вручити йому підозру у державній зраді.

Пізніше стало відомо, що обшуки відбулися у кількох будинках Медведчука, а також у його кабінеті в офісі партії "Опозиційна платформа - За життя".