UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підконтрольний РФ суд Криму продовжив розглядати апеляції на вирок українським морякам

На сьогодні заплановано розгляд п'яти апеляцій.

Так званий "Верховний суд" анексованого Криму продовжив розглядати апеляції на вироки українським полоненим морякам, яких РФ захопила в листопаді у Керченській протоці, повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат одного з українців Еміль Курбединов.

"З колегами знаходимося у Верховному суді Криму. Сьогодні з 10 години розглядаються наші апеляційні скарги на арешт українських військовополонених моряків", - написав Курбединов.

Facebook/Еміль Курбедінов

Він додав, що його підзахисним є Богдан Небилиця.

Сьогодні планується розглянути ще п'ять апеляцій: щодо Без'язичного, (командира походу) Гриценко, (командира катера "Нікополь") Небилиці, Семидоцкого, (командира буксира "Яни Капу") Мельничука.

Напередодні підконтрольний РФ Верховний суд анексованого Криму відмовив у задоволенні апеляційних скарг п'яти українським морякам.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".