UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підйом танкера Delfi в Одесі: турецька компанія пропонує розрізати судно і піднімати по частинах

Знову підняти Delfi спробують не раніше вересня.

Експерти вирішують, як підняти танкер Delfi в Одесі. Одна з турецьких компаній пропонує розрізати його на дві частини і підняти спочатку носову, а потім і кормову частину судна. Роботи почнуться не раніше вересня, повідомили на брифінгу голови Одеської обласної держадміністрації Максима Куцого і голови Адміністрації морських портів Олександра Голодницкого, передає «Думская».

Куций пояснив, що вчора обласна комісія з надзвичайних ситуацій надала аварії  статус надзвичайної ситуації місцевого значення. Це означає, що буде задіяна скорочена процедура визначення підрядника видалення судна без бюрократичних зволікань.

Голодницький подякував двом буксирним компаніям (BLAST і P&O) за надання своїх буксирів і зазначив, що їх вини в невдалих спробах підйому немає.

Чиновники відзначають, що підйом станеться не раніше початку вересня.

Голодницький припустив, що розкриття пакетів з тендерними пропозиціями відбудеться 23-24 серпня. Підписання контрактів – в наприкінці серпня, відповідно початку робіт можна очікувати не раніше вересня.

В даний момент в АМПУ проходить нарада експертів, які вирішують, як саме судно можна прибрати з пляжу.

Наголошується, що від одного з турецьких компаній надійшла пропозиція з конкретним планом робіт. Згідно з цим планом, «Делфі» розріжуть на дві частини та видалять спочатку носову, а потім і кормову частину судна.

Вартість робіт – від мільйона доларів плюс додаткові витрати.

Проте ні Куций, ні Голодницький так і не змогли відповісти на питання, яким чином держава компенсує гроші з власника судна.

Справа в те, що реального механізму немає, тим більше, що формальним власником танкера зараз є британська компанія MISTER DRAKE PC. Її юридична адреса: Лондон НА4 7 АЕ, 2-й поверх, Коледж хаус, вул. Кінг Едвардс Роуд 17.

Справжнім власником танкера «Делфі» є колишній депутат Миколаївської обласної ради від Партії регіонів Олег Ковтунов.

Він заснував майже два десятки компаній, зареєстрованих в Одесі і Миколаєві.

Читайте також: В Одесі із затонулого танкера стався масштабний розлив нафти

Нагадаємо, аварійний танкер Delfi біля узбережжя Одеси не змогли підняти з третьої спроби. Буксири виявилися технічно не в змозі повернути судно на рівний кіль. Роботи підрядної організації завершені. Голова Одеської обласної держадміністрації Максим Куций зазначає, що судновласник повинен відмовитися від права на підйом судна і передати повноваження АМПУ (Адміністрація морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority - ред.).