Під будівлею Верховної Ради України у вівторок вранці, 17 грудня, зібрались учасники відразу кількох масових акцій, через які рух центром Києва дещо ускладнився. У свою чергу в поліції повідомили про посилення чергування спільно із бійцями Національної гвардії, аби не допустити порушень громадського порядку та забезпечити мирне проведення запланованих акцій у середмісті столиці.
"Задля забезпечення публічної безпеки і порядку працівники структурних підрозділів столичної поліції, військовослужбовці Національної гвардії України, співробітники ДСНС, кінологи, вибухотехніки та поліція діалогу заступили на чергування у посиленому режимі. Правоохоронці звертаються до організаторів та учасників заходів дотримуватися норм чинного законодавства, не порушувати громадський порядок та сприяти поліцейським у виконання ними службових обов'язків", - повідомили в поліції.
Тим не менше в місті утворились серйозні затори. Рух ускладнено на більшості магістралях міста.
Також через протести у 10 регіонах України - Херсонській, Полтавській, Харківській, Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Житомирській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Львівській областях - аграрії, селяни та активісти перекрили основні автомагістралі із закликом до влади провести земельну реформу в інтересах всіх українців.
Нагадаємо, 13 листопада депутати прийняли законопроект про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастра, що в майбутньому спростить продаж землі.
Згідно з документом, встановлюється обмеження на загальну площу земельних ділянок, що може перебувати у власності. Обмеження не допускають придбання у власність понад 35% сільгоспземель об'єднаної громади, 15% сільгоспземель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.
Зазначимо, що за даними соціологічних досліджень більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю будь-коли У той же час згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.
Напередодні президент Володимир Зеленський обіцяв, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. Іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо про це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.
Детальніше про те, яким буде новий ринок землі читайте у статті В'ячеслава Ільченка "Земельний рубікон перейдено" веженедельнике "Дзеркало тижня. Україна".