UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під Радою в хід пішли петарди, мітингувальники намагаються прорватися, є постраждалі і затримані

Правоохоронці посилили заходи безпеки. Повідомляється про потерпілих і затриманих.

Під Радою почалися заворушення
Під Радою почалися заворушення
© Twitter/HromadskeTV
Під Радою почалися заворушення
© Twitter/HromadskeTV
Під Радою почалися заворушення
© Twitter/HromadskeTV
Порошенко розповів про другу гранату під час зіткнень під стінами Ради
© Twitter/HromadskeTV
Під Радою почалися заворушення
© Twitter/HromadskeTV
© Twitter/HromadskeTV

Під Верховною Радою після інформації про прийняття в першому читанні президентських змін до Конституції щодо децентралізації та "особливого статусу" почалися сутички між мітингувальниками і правоохоронцями.

Люди підійшли в щільну до кордону міліції і Нацгвардії, почали кидати димові шашки.

У бік правоохоронців також полетіли пляшки з водою та інші предмети. У відповідь правоохоронці застосували гумові кийки.

Мітингувальники також почали розгойдувати встановлену навколо парламенту металеву огорожу.

В результаті сутички вже є постраждалі, передає "Інтерфакс-Україна".

Потім правоохоронці відтіснили мітингувальників на кілька метрів від будівлі парламенту.

До мітингувальників вийшов Семен Семенченко.

Читайте також: Децентралізація через реєстрацію

Нагадаємо, Верховная Рада сьогодні, 31 серпня, схвалила президентські зміни до Конституції в першому читанні. "За" проголосували 266 народних депутатів.

Законопроект, зокрема, обіцяє громадам на місцях по всій території України розширення місцевих повноважень. У той же час, в проекті закону україни окремо визначаються "особливості місцевого самоврядування окремих територій Донецької та Луганської областей", тобто тих, які вважаються тимчасово окупованими. Ним планується надати більш широкі повноваження, ніж іншим регіонам України. Незважаючи на це, президент України та інші представники влади неодноразово заявляли, що дане самоврядування на непідконтрольних Києву територіях не є т. н. "особливим статусом", а використання цього терміну є "спекуляцією".

Раніше у кінці липня Конституційний суд схвалив надання окремим регіонам Донбасу т. н. "особливого статусу".

Сергій Рахманін у статті для ZN.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ может бути змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

У той же час, представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР" вже висловили незадоволення проектом закону навіть при тому, що "особливі права" підконтрольних їм регіонів Донбасу будуть прописані в перехідних положеннях Конституції.

Саме на цьому законопроекті наполягала і представник США Вікторія Нуланд, яка особисто переконувала депутатів голосувати за нього для демонстрації прихильність Мінським угодам.

При цьому, як повідомили деякі народні депутати в день голосування в першому читанні за зміни до Конституції, Рада не буде ставити на голосування в другому читанні даний законопроект до проведення в Донбасі прозорих виборів.