UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під Радою продовжуються акції протесту, поліція посилює заходи безпеки

Акції протесту тривають другий день.

На площі Конституції під будівлею Верховної Ради в центрі Києва другий день тривають акції протесту відкриття ринку сільськогосподарських земель. Правоохоронці посилюють заходи безпеки, повідомляє пресслужба поліції.

Наголошується, що поліцейські, військовослужбовці Нацгвардії, рятувальники, кінологи і вибухотехніки несуть посилену службу, щоб не допустити порушень громадського порядку, а також забезпечити мирне проведення заходів.

"Правоохоронці звертаються до організаторів та учасників заходів з проханням дотримуватися норм чинного законодавства, проводити акції виключно у мирний спосіб, не порушувати громадський порядок і сприяти поліцейським у виконанні ними службових обов'язків", - йдеться в повідомленні.

Станом на ранок 18 грудня, під будівлею парламенту зібралося кілька сотень людей.

Ситуація залишається спокійною, сторони ніяких активних дій не чинять.

Раніше повідомлялося, що під будівлею Верховної Ради відбулися сутички між учасниками акції протесту і правоохоронцями. Останні розібрали і винесли військові намети, які намагалися встановити протестувальники.

У свою чергу учасники акції кидають у правоохоронців каміння, порожні пластикові пляшки і димові шашки. Також хтось у натовпі використовував сльозогінний газ.

Нагадаємо, 13 листопада депутати прийняли законопроект про ринок землі у першому читанні. Крім того, депутати запустили процедуру ліквідації Держгеокадастру, що в майбутньому спростить продаж землі.

За даними соціологічних досліджень, більше половини населення України підтримують запровадження ринку землі в країні, однак 69% проти надання дозволу іноземцям купувати землю будь-коли. Водночас згідно з планами Кабміну, у першу чергу право на купівлю землі отримають українці, а для іноземців ринок відкриють через 4 роки.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що землю в Україні зможуть купувати лише українські громадяни. Іноземці зможуть купувати земельні ділянки лише у випадку, якщо за це українці проголосують на всеукраїнському референдумі.

Детальніше про те, яким буде новий ринок землі читайте у статті В'ячеслава Ільченка "Земельний рубікон перейдено" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".