UA / RU
Підтримати ZN.ua

Pfizer все ще веде переговори про реєстрацію вакцини в Україні

Гендиректор Pfizer зазначає, що укладати договір Україні потрібно було ще в липні.

Гендиректор Pfizer Ukraine Зоряна Цілик повідомила про те, що ведуться переговори про постачання вакцини в Україну, хоча препарат ще не зареєстрований в Україні.

За її словами, МОЗ затягнув з укладанням договорів на постачання вакцин.

«Вакцинація - це складний логістичний процес... Але ми не можемо почати детальну комунікацію, поки препарат не зареєстрований в Україні. Ми робимо все, щоб це сталося якомога швидше. Всі уряди укладали договори ще в липні, потрібно було (Україні - ред.) це зробити раніше. Ми робимо все, щоб вакцина була в Україні, зараз йдуть переговори - надія є, шанси хороші», - зазначила Цілик, передає "Інтерфакс-Україна".

Вона також зазначила, що для зручності українцям необхідно ввести паспорти вакцинації, де будуть вноситися дані про щеплення.

"Адже практично всі вакцини вимагають двох ін'єкцій, і це необхідно якось відстежити. Зручно було б мати дані про вакцинацію в телефоні, якщо ти хочеш пересуватися по світу", - зазначила вона.

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз.

Крім того раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавірусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожча, але і менш ефективна.

На початку лютого COVAX включила Україну в програму першої хвилі по вакцинації, в рамках програми очікується поставка 117 тис. доз вакцини Pfizer. Другу партію COVID-вакцин виробника AstraZeneca Україна очікує до кінця другого кварталу. Вакцинацію обіцяють почати з 15 лютого.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа».