У понеділок, 15 червня, у християн східного обряду починається Петрів піст – період підготовки до свята Петра і Павла, яке відзначають 12 липня. Починається піст через тиждень після Трійці (або на 57 день після Великодня), а закінчується в день пам'яті цих апостолів.
Дати Петрова поста в 2020 році
Тривалість посту змінюється від року до року, найтриваліший триває шість тижнів, а найкоротший – вісім днів. Трійцю цього року відзначали 7 червня, а отже, початок Петрового посту припадає на 15 червня. Цього року він триватиме 27 днів, до 11 липня (субота).
Історія Петрова поста
Вперше згадка про піст у цей час зустрічається в Апостольському переказі, який було написано святим Іполитом Римським у ІІІ столітті. Спочатку він не був приурочений до Дня Петра і Павла.
Пост можна було назвати "компенсаційним" і називався він постом П'ятдесятниці. Його дотримувалися ті, хто з якихось причин не зміг дотримуватися Великого посту. Але тепер Петров пост приурочений до свята апостолів.
Що не можна робити в Петрів піст
У цей час рекомендується уникати занять рукоділлям. Крім того, в цей час не стриглися, щоб не позбавляти себе щастя і удачі.
У дні посту також намагаються не давати і не брати в борг.
Ближче до свята Петра і Павла прийнято готувати свою оселю до свята, проводити генеральне прибирання і виносити сміття.
Протягом всього посту не можна вживати в їжу м'ясо, молоко і яйця. По середах і п'ятницях прийнято утримуватися від риби.
Рекомендується також утриматися від вживання алкоголю.
Під час посту не можна вінчати молодят, а також хрестити дітей.