UA / RU
Підтримати ZN.ua

Петиція про закриття телеканалу «Наш» набрала 25 тисяч підписів

Петицію зареєстрували 12 днів тому.

Петиція про введення санкцій та припинення мовлення телеканалу «Наш», опублікована на сайті Офісу президента, набрала 25 тисяч підписів. Тепер президент Володимир Зеленський має її розглянути. Ініціатором петиції, зареєстрованої 6 січня став активіст Сергій Стерненко

У ній йдеться, що голова держави не раз підписував укази про введення санкцій проти телеканалів 112, zik, Newsone, Ukrlive та «Перший незалежний», у результаті чого їхнє мовлення припинили. Стерненко зазначив: «Вказані телеканали належали Віктору Медведчуку або повʼязаним із ним особам та використовувались для поширення дезінформації та російської пропаганди, спрямованої проти національної безпеки, територіальної цілісності та суверенітету України». 

Крім того, ініціатор петиції згадав про санкції проти низки «інших інформаційних ресурсів, що розповсюджували антидержавну пропаганду. Зокрема, проти сайтів «Шарій.нет», «Страна.юа» та інших».

«Водночас, РНБО не розглядала питання про застосування обмежувальних заходів проти телеканалу «Наш» (ТОВ НАШ 365 на момент створення цієї петиції). Проте на вказаному телеканалі, так само як і на вказаних вище ресурсах регулярно транслюються антидержавні висловлювання та пропаганда в інтересах держави-агресора», – вказано у петиції.

При цьому Стерненко додав, що реальний власник телеканалу Євгеній Мураєв в ефірі «Наш» не раз заперечував факт російської агресії та називав його «громадянською війною». Євгеній Мураєв також заявляв, що Україні не варто захищатися від збройної агресії.

У петиції також йдеться, що персонал телеканалу включав у ефір представника російсько-окупаційних сил РФ Родіона Мірошника. Останній своєю чергою у прямому ефірі заявляв, що нібито Донбас не є частиною України.

Автор петиції також звернув увагу на те, що ведучі та запрошені гості телеканалу розпалюють ворожнечу за національною ознакою проти українців та релігійну і расову нетерпимість. Через це Нацрада з питань телебачення і радіомовлення неодноразово застосовувала штрафи щодо телеканалу «Наш».

«Олена Бондаренко в ефірі телеканалу «Наш» називала Збройні сили України «злочинцями, що вбивають своїх громадян». Однак, попри чисельні прояви антиукраїнської, антидержавної діяльності телеканалу «Наш», він продовжує здійснювати мовлення на території України та поширювати російську пропаганду, а члени РНБО не ініціювали питання про застосування санкцій проти фізичних і юридичних осіб, які здійснюють контроль над телеканалом», – йдеться у петиції.

У зв’язку з цим Стерненко просить президента невідкладно ініціювати на засіданні РНБО питання про застосування санкцій проти телеканалу «Наш» з подальшим припиненням його мовлення на території України. Вказано, що це необхідно зробити для захисту «національної (та інформаційної зокрема) безпеки України, а також для протидії поширенню антиукраїнської пропаганди в інтересах держави-агресора».

Читайте також: Телеканал «НАШ» залишився без супутникової ліцензії

Телеканал «Наш» розпочав роботу в 2018 році на базі каналу «Максі-ТВ». У лютому 2021 року стало відомо, що Нацрада з телебачення і радіомовлення намагається анулювати ліцензію каналу ексдепутата Євгена Мураєва за неодноразові порушення її умов. На тлі накладення санкцій РНБО і фактичного блокування телеканалів Віктора Медведчука «112. Україна », ZiK і NewsOne (останній до 2018-го належав батькові Євгенія Мураєва і був проданий соратнику Медведчука Тарасу Козаку), під офісом каналу «Наш» відбувалися пікети з вимогою ввести санкції і проти нього. Однак президент Володимир Зеленський публічно пообіцяв не закривати канал Мураєва. 30 червня Мураєв заявив, що передає «Наш» колективу каналу і припиняє займатися медіабізнесом. 

У вересні минулого року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в рамках якого буде розглядатися питання анулювання ліцензії на мовлення для телеканалу «НАШ».