UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перші результати зберігання селітри в Україні показали відповідність нормам - Шмигаль

Однак остаточні результати будуть відомі у вересні.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що згідно з першими результатами перевірки, селітру зберігають з урахуванням необхідних стандартів, передає "Інтерфакс-Україна". Він також повідомив, коли будуть відомі остаточні результати.

"Перші результати показують: стандарти зберігання селітри в Україні - це зберігання в бігах, це спеціальні ємності. Вона зберігається не насипом, як це було в Бейруті. Є певні терміни, коли вона злежується, що і було порушено в Ліванській Республіці. У нас ці терміни дотримуються", - заявив очільник уряду журналістам під час робочої поїздки в Харківську область.

Шмигаль додав, що інформацію, оприлюднену в ЗМІ, перевірили і вона не підтвердилася. При цьому прем'єр зазначив, що остаточні результати перевірки будуть 15 серпня.

Нагадаємо, 4 серпня у місті Бейрут прогриміли два вибухи. За різними даними, у результаті загинули 137 осіб, понад 4 тисячі отримали поранення. В українському посольстві в Лівані повідомили про те, що серед постраждалих - кілька українців.

За попередньою інформацією, причиною вибуху стало порушення умов придатності 2 750 тонн аміачної селітри. Але США не виключають цілеспрямованої атаки.

У свою чергу голова громадської організації "Центр аналітичних досліджень" Андрій Сенченко повідомив про те, що у Миколаївському порту вже два роки зберігається 3200 тонн простроченої аміачної селітри. Це більше, ніж вибухнуло в Бейруті 4 серпня.

Після цього Денис Шмигаль доручив перевірити, як в Україні зберігають селітру. А президент Зеленський звернувся до голови уряду і заявив про необхідність проведення перевірки поводження в Україні з небезпечними матеріалами та вжиття заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям.

Детальніше про те, як переживає глибокий шок через вибух у Бейруті ліванське суспільство, читайте в статті дружини посла України в Лівані, письменниці, антрополога Марини Гримич «Бейрутський кратер».