UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Перевищує норму в шість разів" — Кличко розповів про показники тестування киян та нових інфікованих

Наразі рівень інцидентності у столиці - 16 на 100 тис. населення, якщо він зросте до 24, то карантин будуть посилювати.

У Києві показник тестування на коронавірус складає 23 на 100 тис. населення, коли норма - 12 на 100 тис. населення. Про це на останньому брифінгу повідомив мер столиці Віталій Кличко, зазначаючи, що на сьогодні цей показник найвищий в Україні.

За словами мера, ПЛР-тестування здійснюють ще у чотирьох державних установах, а також в приватних медичних закладах.

"Ми збільшили кількість тестувань на COVID-19. І не тому, що раніше не було тест-систем, а тому, що все більше людей звертається до медиків з симптомами коронавирусу і запаленням легенів. Тільки Київський лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України зробив майже 35 тис. досліджень ПЛР-тестів", - повідомив Кличко.

Також мер прокоментував ситуацію з введенням жорсткішого карантину в Києві, зазначаючи, що таке станеться у випадку, якщо інцидентність в столиці становитиме 23 випадки на 100 тис. населення. Для порівняння, зараз ці показники нижчі – 16 випадків.

"За минулу добу кількість пацієнтів з підтвердженим COVID-19 в Києві зросла на 95 осіб (на 4 випадки більше, ніж добою раніше), серед яких 16 медиків. Одна людина померла. Станом на сьогодні в столиці вже 3 766 підтверджених випадків захворювання COVID-19", - розповів мер.

Читайте також: Перший контейнерний поїзд з Китаю прибув у Київ

Нагадаємо, у Херсоні одужали усі 20 пацієнтів, які хворіли на коронавірус COVID-19. Таким чином, у місті більше немає інфікованих.

В області із 179 інфікованих уже одужали 172 мешканці.

Нагадаємо, з 1 червня – на третьому етапі ослаблення карантинних обмежень – запрацювали дитячі садки та заклади профтехосвіти, відкрилися фітнес-центри та готелі (крім ресторанів на їх території), частково відновив роботу транспорт.

Незважаючи на те, що карантин в Україні поступово послаблюють, масочний режим скасовувати ще не збираються. За словами Максима Степанова, стратегія, яку обрав МОЗ – це стратегія стримування, яка ніяким чином не скасовує масочний режим і дотримання соціальної дистанції.

Зараз в Україні діє адаптивний карантин - рішення про пом'якшення або посилення обмежень приймає місцева влада з урахуванням епідситуації в регіоні.

Докладніше - у статті Юлії Самаевой "Розумний карантин" на ZN.UA.