UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перемога України у війні залежить від того, ким Захід буде вважати Путіна – Rzeczpospolita

Оглядач пише, що в очах європейських лідерів російський президент надто часто змінює ролі.

Важко зрозуміти, як ставляться лідери Заходу до 3. То він "варвар", відповідальний за вбивства сирійських дітей і пацієнтів лікарень у Алеппо, то "великий союзник", друг і партнер.

Про це на сторінках Rzeczpospolita пише оглядач Єжи Хащиньський, коментуючи вчорашню зустріч "Нормандської четвірки" в Берліні.

Він зауважує, що виявляється минулого тижня зустрічатися з Путіним в Парижі було не можна, тому що в ООН він потопив французьку мирну резолюцію щодо встановлення миру Сирії. А от цього тижня в Берліні з ним вже можна сісти за один стіл. Чому? Власне, не до кінця зрозуміло, чому. Хоча без сумніву можна сказати, що причини якось пов'язані з Сирією і Україною.

"Йдеться про дві війни, завдяки яким Москва дуже малим коштом переграє Захід і стає на чолі дедалі більш поширеної і небезпечної групи розсерджених лідерством США. В цю групу входять як держави, так і політичні партії", - йдеться в статті.

Путін з'явився в Берліні в часи емоційних потрясінь на Заході. Попередній раз він приїжджав до канцлера Ангели Меркель чотири роки тому. Але тоді була зовсім інша епоха. Ніхто не чекав, що в Україні буде війна. Конфлікт в Сирії вже тривав, і Меркель з Путіним навіть про нього згадували. Але сирійська війна тоді була на іншому етапі. Росія в ній не брала участі, біженці не йшли тисячами в Європу, а так звана "Ісламська держава" взагалі не існувала. Всім здавалося, що сирійські повстанці далекі від ісламського фундаменталізму.

Сьогодні ж Меркель очолює Європу у вирішенні кризи через наплив біженців, а Росія бере участь в обох війнах: і в Україні, і в Сирії. І саме від них залежить, коли і на яких умовах ці війни закінчаться. Багато що вказувало на те, що лідери Німеччини і Франції включили обидва конфлікти в один паркет. Це стало очевидним під час вчорашньої зустрічі "Нормандської четвірки", яка від початку покликана покласти край війни в Донбасі.

"Раптом може виявитися, що припинення російських звірств в Алеппо настільки потрібне, що Німеччина і Франція посилять тиск на Петра Порошенка, щоб Київ виконав пункти Мінських угод, які корисні Росії і смертельно небезпечні для України. Поразка українців зараз також залежить від того, який образ Путін закріпився в очах Заходу – варвара чи друга", - йдеться в статті.

Нагадаємо, що за результатами переговорів лідерів країн "Нормандської четвірки" у Берліні президент Петро Порошенко заявив, що Росія соласилась з необхідністю введення збройної поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі. Також, передбачається, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, учасники зустрічі попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на 4-х ділянках лінії зіткнення, серед яких буде Дебальцеве.

У той же час президент Володимир Путін повідомив свою версію підсумків берлінської зустрічі. За її словами, Москва лишт "підтвердила", що "готова розширити місію ОБСЄ в зоні відводу і в пунктах зберігання важкої техніки".

Зі свого боку президент Франції Франсуа Олланд заявив про численні труднощі в питанні розведення військ в Донбасі.