UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перелік професій для військового обліку жінок планують зменшити – Завітневич

Жінки мають ставати на військовий облік лише за умови отримання відповідної професії.

Перелік професій, представниці яких мають стати на військовий облік як військовозобов'язані, планують переглянути та зменшити, зазначив голова комітету Верховної Ради з питань нацоборони, безпеки та розвідки Олександр Завітневич в коментарі LIGA.net.

"Ми вранці вже обговорили це питання з міністром оборони Олексієм Резніковим і дійшли згоди, що переглянемо перелік у бік зменшення та здорового глузду, бо там є професії, які справді не знадобляться Збройним Силам та іншим військовим формуванням", – заявив Завітневич.

17 грудня набрав сили наказ Міністерства оборони України №313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями», що передбачає постановку на облік більшості працюючих жінок.

До списку потрапили не лише представниці інженерно-технічних спеціальностей, а й менеджерки, кухарі, фотографи, бібліотекарки, бухгалтерки, журналістки тощо. Фактично список охоплює всі сфери та галузі, в яких працюють жінки.

На обліку жінка має перебувати до 60 років. За відмову стати на військовий облік загрожує штраф від 850–1700 до 5100–8500 грн. Дія наказу поширюється як на керівництво, так і на персонал підприємств. Контролювати виконання наказу повинні роботодавці: як перевіряти співробітниць, яких приймають на роботу, так і повідомити персонал про нові вимоги.

Читайте також: Для виконання наказу МО про взяття жінок на військовий облік потрібно щонайменше півтора-два роки — Гриценко

Головнокомандувач Збройних сил України, генерал-лейтенант Валерій Залужний заявив, що набуття чинності наказом №313 не означає, що «вже завтра треба бігти до військкомату». До кінця року МОУ розробить алгоритм, процес буде плановим та організованим.

Виконання наказу Міноборони потребуватиме близько 1,5-2 років у мирний час, вважає ексміністр оборони України Анатолій Гриценко. А в умовах децентралізації і пандемії коронавірусу це практично непідйомне завдання.