UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перелік обмежень жорсткого карантину в Україні буде представлений в середу - Шмигаль

Рішення про локдаун на свята Кабмін планує прийняти під час наступного засідання, 9 грудня.

Уряд планує вводити більш жорсткі карантинні заходи в січні 2021 року. Повний перелік карантинних обмежень буде представлений на засіданні Кабміну в середу, 9 грудня, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами в грудні посилення обмежувальних заходів не буде.

"Завдяки карантину" вихідного дня "нам вдалося дещо стабілізувати епідемічну ситуацію та розвантажити медичну систему." Однак, з урахуванням динаміки захворюваності, припускаємо, що вводити більш жорсткі карантинні заходи доведеться вже в січні. У той же час держава робить все, щоб українці легше пройшли зимові канікули заради безпеки ", - написав прем'єр.

Шмигаль зазначив, що уряд з місцевою владою працюють над переліком можливих обмежень, для цього керівники міст і ОДА пройшли опитування і надали власну думку.

Зокрема, підтримують заборону або обмеження діяльності:

У той же час міські голови та керівники ОДА виступають за роботу з частковими обмеженнями громадського транспорту (не більше, ніж кількість сидячих місць), підприємств громадського харчування (доставка або на винос) і готелів (без зон розваг і харчування).

Читайте також: Разумков прокоментував ефективність карантину "вихідного дня" та інформацію про відставку глави МОЗ

Як повідомляло ZN.UA, Міністерство охорони здоров'я України не буде вводити жорсткий карантин в грудні.

4 грудня глава МОЗ Максим Степанов заявив про те, що міністерство запропонує Кабміну ввести локадун на три тижні з початку січня. За його словами, медична система повністю витримає те навантаження, яке зараз є в зв'язку з COVID-19.

Раніше глава Госпотребслужби Києва Олег Рубан заявив, що карантин вихідного дня не показав ефективних результатів в Києві, де продовжує спостерігатися стрімке зростання захворюваності COVID-19, як і в цілому по країні.

Однак МОЗ заявляє, що за допомогою карантину вихідного дня вдалося "зупинити ураганний зростання кількості інфікованих". Про те, чи так це, і яка ситуація насправді, в своїй статті "COVID-19: чи виправданий оптимізм МОЗ?" Розповідає системний аналітик Євген Істребін.