UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переконаний, що далі при наданні адмінпослуг все частіше запитуватимуть військовий квиток – Малюська

Денис Малюська пояснив, яких послуг це точно не стосуватиметься.

В Україні все частіше можуть запитувати наявність військово-облікового документа при наданні адміністративних послуг військовозобов’язаним громадянам. Таке переконання висловив міністр юстиції Денис Малюська в інтервʼю Еммі Антонюк для «Це ніхто не буде дивитись».

«Це залежить від певної сфери. Я не можу говорити за всі міністерства, за всі сфери формування політики. Теза ключова, яку я говорив – Закон про адміністративні послуги задовго до війни, практично з моменту прийняття, передбачав, що, коли громадянин звертається по якусь послугу, держава може вимагати у нього військово-обліковий документ як умову надання такої послуги. Це було в законі, залишається і залишиться там», – заявив Малюська.

Він додав, що уряд лише своїм рішенням може врегулювати, при наданні яких послуг військово-обліковий документ потрібно буде надавати обов’язково. За словами міністра, це потрібно, аби громадянин з’явився «на радарах держави». Аби було зрозуміло, хто ця людина, де вона перебуває та які має засоби зв’язку.

Читайте також: Зміна прізвища: чи потрібно змінювати військовий квиток

«Це нормальний, правильний, природний процес. Процес продовжується. Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми. Але, на моє переконання, він з'являтиметься все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов'язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ», – додав Малюська.

Міністр додав, що це вже частково практикується, адже відповідний закон діє. Тому не варто очікувати якоїсь широкомасштабної реформи з цього приводу.

При цьому Малюська наголосив, що мова не йде про послуги, які стосуються членів родини військовозобов’язаних громадян. Тобто у таких випадках, переконаний міністр, держава «жодних блоків не ставитиме».

Читайте також: Військовий квиток: які послуги не може отримати чоловік без нього

«Ми досить обережно ставимось до оцінки, де послуги не є критично важливими, а де вони важливі. Тобто якщо йтиметься про щось, що є задля гарного способу життя, для комфорту більшого і тільки стосується особисто військовозобов’язаного, то рано чи пізно держава почне вимагати військово обліковий документ. Що стосується критично важливих послуг, щоб жити, щоб сім’я, діти нормально себе почували, то держава в такому випадку обмежень застосовувати точно не буде», – підсумував Малюська.

Раніше речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін пояснив, чи достатньо громадянину мати при собі витяг зі ЦНАПу або застосунок «Резерв+» замість військово-облікового документа