UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перехід на зимовий час: як правильно підготуватися

Перевести стрілки годинника на годину назад треба буде вже цієї неділі.

У ніч з суботи на неділю Україна перейде на "зимовий" час. О 4 годині ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Медики стверджують, що перехід на зимовий час організм людини переносить краще, ніж на літній, разом з тим, це все одно стрес. Тому до переведення стрілок годинника потрібно готуватися заздалегідь.

Як підготуватися до переходу на зимовий час

І, звичайно ж, слід дотримуватися рекомендацій, які стануть в нагоді і іншим часом: не користуватися гаджетами прямо перед сном, гуляти на свіжому повітрі і провітрювати приміщення.

В Україні переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".

Зазначимо, що вперше перехід на зимовий та літній час був введений у Великобританії в 1908 році. В СРСР (і в Україні, відповідно) перехід на зимовий час регулярно здійснюється з 1981 року. Переведення годинників в країнах Євросоюзу є обов'язковим з 2001 року. На сьогодні понад 110 країн світу переходять на літній і зимовий час.

З 2019 року в Євросоюзі планували скасувати переведення стрілок годинника. Згідно з опитуванням, 80% європейців висловилися проти переходу на літній і зимовий час, тому що відчувають погіршення самопочуття у ці періоди. В Україні також планують відмовитися від переходу на літній час. Чотири десятиліття переходу на зимовий і літній час показали, що особливої користі економіці це не приносить, а здоров'ю, найчастіше, шкодить.

Однак пропозицію Європейської комісії Європарламент та Рада ЄС не погодив. Поки це питання відкладено до березня/жовтня 2021 року. Якщо Європейський Союз вирішить відмовитися від переходу на літній час, найімовірніше, Україна приєднається до такого рішення.