UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Пенсійним туризмом" займається п'ята частина пенсіонерів з "ДНР"

Близько 20% пенсіонерів з підконтрольних бойовикам територій виїжджають на підконтрольні Києву території для отримання пенсій.

На територіях контрольованих бойовиками зростає соціальна напруга через відсутність коштів. Населення не має ніяких джерел доходів, так як на цих територіях було припинено виплату пенсій та інших соціальних виплат.

Всім жителям підконтрольних бойовикам населених пунктів було запропоновано виїжджати за територію "ДНР" і "ЛНР" і переоформляти виплати у вільних від бойовиків містах. Для отримання пенсій та інших виплат треба лише отримати статус переселенця.

На практиці це часто неможливо : багато пенсіонери та інваліди не мають змоги постійно їздити через блок пости, шукати тимчасову прописку і стояти в багатогодинних чергах в пенсійні фонди. Часто очікування закінчується без результату - гроші до каси надходять не регулярно.

"На сьогоднішній день - це сама головна проблема після військових дій. У суспільстві зараз дві протилежні точки зору : одні за те, щоб повністю відрізати окуповані території від фінансування, інші - проти і кажуть, що не можна залишати пенсіонерів на цих територіях без засобів до існування", - розповіла голова ГО "Альянс" Світлана Закревська.

За даними донецької ОДА, тільки 20% пенсіонерів звернулися в українські управління пенсійного фонду для переоформлення пенсій. Керівництво Донецька намагається донести до української влади незаконність припинення виплат, так як, за словами мера Донецька Олександра Лук'яненка, Донецьк не припиняв поповнювати кошти пенсійного фонду протягом десяти місяців.

У Києві бачать інші цифри. У державній фіскальній службі України повідомили, що у порівнянні з минулим роком Донецьк і Луганськ знизили виплати в бюджет на 76%.

Читайте також: Більшість українців бачать свою країну в НАТО

На даний момент бойовики не погоджуються на переговори в так званому "Женевському форматі", мотивуючи це тим, що в цьому форматі вони не зможуть показати своє бачення вирішення конфлікту на Сході України.