UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсіонерам з окупованих територій заборгували 83 млрд грн

11 млрд грн реально можуть бути витребувані.

Пенсіонерам окупованих територій України на початок 2021 року заборгували 83 млрд гривень.

11 млрд грн з вказаної суми можуть бути витребувані особами, які перебувають на обліку на підконтрольній території, повідомляє пресслужбу Рахункової палати.

Заборгованість пенсіонерам виникла через те, що протягом трьох років уряд не затвердив порядок соцвиплат громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Також немає єдиного підходу до обліку страховими фондами сум невиплачених соцвиплат за минулий період.

Ці борги погашаються за рішеннями судів і автоматично збільшують витрати фондів на судові витрати. У 2020 році такі видатки тільки для ПФУ склали 1,1 млрд гривень.

Борги по страхових виплатах і витрат Фонду соцстрахування перед внутрішньо переміщеними особами на початок 2021 року становили 7,8 млрд грн, з них реальні - 0,8 млрд гривень.

Аналітики Рахункової палати встановили, що протягом 2019-2020 років ВПЛ для покриття витрат на проживання отримали понад 6 млрд гривень.

У 2020 році в порівнянні з 2019 роком кількість сімей ВПЛ, які отримали адресну допомогу, збільшилася на 3,7% - з 164,8 тисячі до 170,8 тисяч сімей. При цьому середньомісячний розмір адресної допомоги на сім'ю зменшився на 2,8% - з 1 512 гривень до 1 470 гривень.

За останні 5 років кількість ВПЛ, які перебувають на обліку, скоротилася майже на 12% - з 1,65 млн у 2017 році до 1,46 млн у 2021 році.

Раніше повідомлялося, що 18 мільйонів гривень виділив Кабінет міністрів України на придбання нового житла для переселенців з окупованого Донбасу і Криму, яких в країні офіційно майже півтора мільйона.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на ці гроші планує купити 65 об'єктів нерухомості для 201 переселенця.

Сім років конфлікту на Сході України і окупації Криму створили численні юридичні проблеми для внутрішньо переміщених осіб. Детальніше з проблеми в статті "Переселенці в Україні відстоюють свої права". Про те, як державі розробити універсальне рішення, але таке, яке буде враховувати максимальну кількість індивідуальних потреб переселенців, читайте в матеріалі "Сьомий рік внутрішнього переміщення: що далі?"