UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Пекло на землі" — звільнений з полону Алоян розповів про тортури бойовиків

За словами Алояна, зараз він ніби вдруге народився.

У рамках обміну полоненими, який відбувся в неділю, 29 грудня, був звільнений мешканець Алчевська Едуард Алоян, якого заарештували в 2018 році за зраду так званій батьківщині. Він розповів про тортури бойовиків через які був готовий підписувати будь-які документи, передає Pavlovsky News.

За словами Алояна, зараз він ніби вдруге народився.

"Я більше ніж 9 місяців у "МДБ" сидів. Звичайно, катували, мучили. Сьогодні я народився вдруге. Відчуваю себе вільно, можу просто ходити, і ніяка собака не буде гавкати на мене і не скаже мені: стій, руки за спину. Ніхто стусанів не дасть", - сказав він.

Колишній утримуваний зазначив, що полон, в якому він перебував, можна порівняти з пеклом на землі.

"Весь час ти живеш з почуттям страху", - заявив Алоян.

Про майбутні плани він сказав мало. Алоян повідомив лише, що планує жити в Україні.

Читайте також: В рамках обміну Україна видала бойовикам 127 осіб — радник секретаря РНБО

29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і терористичними угрупованнями "ДНР" і "ЛНР".

У рамках обміну з окупованої території повернулися 76 людей: четверо з "обмінного списку" вирішили залишитися з сім'ями в ОРДЛО. Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. Зокрема, бойовикам видали п'ятьох колишніх "беркутівців", яких звинувачують у розстрілі 48 беззбройних людей на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.

23 грудня Тристороння контактна група погодила провести обмін утримуваних осіб за формулою "всіх на всіх" до кінця поточного року. Попередньо домовилися про обмін лідери України, Німеччини, Франції та Росії під час нормандського саміту 9 грудня.

Узгодити обмін ТКГ повинна мала час засідання 18 грудня. Але тоді домовленості з цього питання досягти не вдалося. За словами української представниці в гуманітарної підгрупі Валерії Лутковської, всі домовленості тоді зірвалися через бойовиків угрупування "ЛНР".

Докладніше про обмін читайте в спецтемі DT.UA.