UA / RU
Підтримати ZN.ua

Павло Лебідь лишається під домашнім арештом – рішення Апеляційного суду

«Паша Мерседес» має носити електронний браслет щонайменше до 30 травня.

Апеляційний суд Києва залишив у силі запобіжний захід митрополита УПЦ МП Павла Лебедя, відомого також як «Паша Мерседес», передає hromadske з посиланням на кореспондента. Суд першої інстанції відправив Павла Лебедя під цілодобовий домашній арешт.

Скаргу на запобіжний захід розглядала колегія суддів під головуванням Тетяни Росик. Адвокати «Паши Мерседеса» вимагали скасувати їхньому підзахисному запобіжний захід. Своєю чергою прокурори вважають його обґрунтованим.

Як результат Апеляційний суд скасував ухвалу попередньої інстанції, однак цілодобовий арешт залишив. Павло Лебідь повинен носити електронний браслет до 30 травня.

Читайте також: Митрополит Павло Лебідь побудував будинок на Печерську на незаконно отриманій ділянці — ЗМІ

Вказано, що під час засідання адвокати митрополита – Олег Поваляєв та Микита Чекман – заявляли, нібито у матеріалах справи неправильно написано прізвище їх підзахисного. За їх версією, замість «Лебідя» у родовому відмінку там написано «Лебедя», а такої людини «немає у демографічному реєстрі».

Крім того, адвокати розповідали, нібито цілодобовий арешт не дозволяє «Паші Мерседесу» проводити богослужіння. А це, як вони стверджували, порушує його права на віросповідання. Зокрема, сторона захисту просила дозволити Лебедю частково проводити богослужіння.

Крім того, адвокати розповідали про нібито проблеми зі здоров’ям митрополита. І заявляли про те, що «Паша Мерседес» не мешкає в тому будинку, де має перебувати. За словами адвокатів, вони з цього приводу нібито подавали всі необхідні документи.

При цьому вони переконували суддів, що цілодобовий домашній арешт – це один із найтяжчих запобіжних заходів, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України. І це, мовляв, за умови, що найважче можливе покарання для митрополита УПЦ МП – три роки позбавлення волі. При цьому захисники зазначили, що раніше Лебідь ніколи не притягувався до відповідальності та майже 30 років обіймає авторитетну посаду — намісника Успенської Києво-Печерської лаври.

Читайте також: Митрополит УПЦ МП Лебідь заявив, що ченці не зможуть виселитись з Лаври до кінця березня

Після засідання митрополит Павло вирішив подарувати учасникам процесу великодні яйця.

Крім того, до учасників судового засідання хотів долучитися чоловік, який представився В'ячеславом Діловим — «потерпілим у справі». Він наголошував, що Павла Лебедя затримали тільки після його скарги до офісу президента. Однак всі учасники процесу вказали, що не знайомі з чоловіком.  

1 квітня стало відомо, що СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу в розпалюванні релігійної ворожнечі та виправдовуванні збройної агресії Росії проти України. За словами правоохоронців, вони мають обґрунтовану доказову базу щодо екснамісника нижньої Лаври. Павла ТАКОЖ викликали на допит у цій справі та провели обшуки в його помешканні. Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід для митрополита Павла у вигляді цілодобового домашнього арешту.

До цього УПЦ МП на чолі з «Пашою Мерседесом» відмовилася залишити територію нижньої Києво-Печерської лаври, хоча мала це зробити до 29 березня. Наступного дня митрополит накинувся з прокльонами на президента Володимира Зеленського та його сім'ю, а також на міністра культури й журналістів. Детальніше про ситуацію з виселенням УПЦ МП з Києво-Печерської лаври читайте в матеріалах Катерини Щоткіної «З рясами — на вихід!», «Синод на марші» та «Монастирський переділ» для ZN.UA.