Настоятель Києво-Печерської Лаври Павло (Петро Лебідь), відомий також як «Паша Мерседес», отримав нові підозри від СБУ. Митрополит дав інтерв’ю одному з медіа, в якому заперечив існування України як суверенної держави, повідомили у спецслужбі.
Правоохоронці зазначили, що таку заяву Петро Лебідь оголосив за день до оголошення йому першої підозри від Служби безпеки України. Окрім того, клірик назвав російську війну проти України «громадянським конфліктом». Лінгвістична експертиза підтвердила факт злочину у словах настоятеля Лаври.
Отож, слідчі повідомили Петру Лебідю про нову підозру за двома статтями ККУ:
- ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань вчинене службовою особою повторно);
- ч. 3 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України за вчинене службовою особою повторно).
Поки триває слідство правоохоронці визначають запобіжний захід для митрополита. За цими статтями чоловік може отримати до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадаємо, 29 березня 2023 року у Києво-Печерській Лаврі відбулося останнє богослужіння УПЦ МП. Вже наступного дня музейний комплекс мав би повністю повернутися у власність держави.
Проте, як і очікувалося, представники російської церкви, попри те, що дедлайн виселення вже настав, не захотіли залишати територію заповідника.
А 1 квітня СБУ вручила підозру митрополиту Павлу Лебедю за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та виправдання збройної агресії Росії проти України.
Війна з Росією — спершу гібридна, тепер повномасштабна — завдала УПЦ МП колосальних втрат: і матеріальних, і нематеріальних. Ця конфесія втратила безліч храмів, знищених «російськими визволителями», безліч вірян, знищених ними ж. Втратила не лише добрі стосунки з владою, якими вона користувалася упродовж десятиліть, а й «недоторканний» статус, що захищав її священнослужителів. І найголовніше — вона втратила залишки довіри українського суспільства. Про те, що далі чекатиме московських попів, написала журналістка Катерина Щоткіна у статті «Доля УПЦ МП в Україні: дорога від храму».