UA / RU
Підтримати ZN.ua

Освітній омбудсмен: «Якщо проходження ПЛР-тесту є умовою доступу до роботи педагогам, то він має бути безкоштовним»

В Україні немає закону, який забороняє допускати до роботи невакцинованих вчителів.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов зазначив, що у разі, якщо умовою допуску на роботу  педагогів є обов’язкове проходження ПЛР-тесту, то цей тест має бути безкоштовним, інформує «Громадське радіо».

 «Якщо проходження ПЛР-тесту є умовою доступу до роботи, то цей тест має бути безкоштовним. Інакше це порушення прав, адже тести дорогі», – заявив Горбачов.

За його словами, поки немає документа, що вчителів зобов’яжуть робити ПЛР-тести за власний кошт.

Горбачов вважає ідею щодо здачі ПЛР-тесту невакцинованим вчителям «логічною», оскільки школа має забезпечувати «право на життя і здоров’я». При цьому він додав, що поки немає закону, який забороняє допускати до роботи невакцинованих вчителів.

За словами освітнього омбудсмена, перехід на дистанційне навчання не є критичним для старших дітей, починаючи з 7-8 класів і до студентів. Однак учням до 7 класу бажано навчатися очно.

Раніше повідомлялося, що у Тернополі вчителі, які не вакцинуються до 1 вересня, будуть змушені щотижня здавати ПЛР-тести. При цьому тести педагоги будуть робити за власні кошти. Такі заходи введуть, якщо регіон вийде із зеленої зони.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України видав постанову, згідно з якою під час карантину в очному режимі зможуть працювати школи, в яких будуть вакциновані 80% вчителів. При цьому, не лише вчителі мають бути вакциновані, але й інший персонал школи.

Читайте також: Недопуск не вакцинованих педагогів до освітнього процесу незаконний – омбудсмен

Своєю чергою міністр освіти Сергій Шкарлет запевнив, що обов’язкової вакцинації педагогічних працівників  від коронавірусу не буде.

В МОН спрогнозували, як буде проходити новий навчальний рік. Уряд до 1 жовтня продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації.

Докладніше про процес вакцинації в освітній сфері читайте в тексті Оксани Матіяш «Що роблять уряди країн для того, аби школи стали безпечними в пандемію».