UA / RU
Підтримати ZN.ua

Останні події посилюють актуальність рішень, які планується ухвалити на конференції ЄПВО — експерт

У березня на засіданні групи супроводу Болонського процесу Bologna Follow-Up Group, яке відбулося у Києві, було обговорено підготовку основних документів для конференції міністрів освіти ЄПВО.

Події останнього часу - пандемія коронавірусу та початок економічної рецесії, очевидно, можуть трохи змінити акценти, зокрема через необхідність тимчасового перерозподілу ресурсів на подолання їх соціальних і економічних наслідків. Таку точку зору в матеріалі для ZN.UA висловив член національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин.

Втім, це, впевнений експерт, швидше, стосуватиметься окремих деталей, а не принципів. Наприклад, може бути підвищена увага до програм співпраці у сфері медичної освіти, медичної інженерії, біофізики та біохімії.

"Можуть бути трохи перенесені строки досягнення цілей, які потребують найбільших ресурсів. Але, безперечно, вони тільки посилюють актуальність рішень, які планується ухвалити на конференції міністрів освіти ЄПВО (Європейського простору вищої освіти, - ред.). Насамперед у частині посилення потенціалу національних систем вищої освіти і співпраці задля досягнення спільних цінностей, здатності виробляти ефективні відповіді на нові виклики ", - додає професор.

Бахрушин стверджує, що для України участь у спільній з іншими європейськими країнами розбудові ЄПВО залишатиметься важливим пріоритетом.

Відомо, що на початку березня, в Києві вперше з 2006 року відбулося одне із підготовчих засідань групи супроводу Болонського процесу Bologna Follow-Up Group (BFUG). Нині Україна спільно з Хорватією головує у BFUG.

Науковець розповідає, що головною темою зустрічі тоді була саме підготовка основних документів для конференції міністрів освіти Європейського простору вищої освіти, яка має відбутися в Римі у червні нинішнього року. У київській зустрічі взяли участь представники всіх країн-членів Європейського простору вищої освіти (ЄПВО), а також провідних європейських організацій у сфері вищої освіти.

Читайте також: ЗНО відбудеться, МОН відпрацьовує кілька сценаріїв розгортання подій — заступник міністра освіти

Про те, які тренди розвитку вищої освіти визначили європейські експерти, і які зміни, ймовірно, внесе в них пандемія коронавірусу - читайте у статті Володимира Бахрушина "Як буде розвиватися європейська вища освіта. Прогноз на завтра".