UA / RU
Підтримати ZN.ua

Основна сесія ЗНО 2022: особливості реєстрації та перелік документів

У цьому році реєстрація триватиме з 1 лютого до 9 березня.

Для українських школярів з 1 лютого 2022 року стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО. Всі охочі можуть зареєструватися на тестування до 9 березня. Для цього необхідно заздалегідь підготувати деякі документи, повідомляє Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Як зареєструватися на ЗНО 2022

Для реєстрації учасники мають зробити декілька кроків:

Які документи потрібні при реєстрації на ЗНО

Повідомляється, що за потреби можуть знадобитися інші документи: медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копія документа про зміну імені/прізвища, копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації.

Читайте також: Коли буду канікули у школярів в 2022 році

Як внести зміни до реєстраційних даних учасника ЗНО

Факт реєстрації для участі у ЗНО підтверджується Сертифікатом зовнішнього незалежного оцінювання. Його надсилають в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання.

Учасник може внести зміни до реєстраційних даних. Для цього слід здійснити перереєстрацію, що триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року після отримання Сертифіката.

Для перереєстрації слід внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на порталі УЦОЯО. Вхід до сервісу здійснюється за номером і пін-кодом Сертифіката.

Учаснику необхідно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат.

Пакет документів подається до відповідного регіонального центру таким самим способом, у який це було здійснено під час реєстрації.

Як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів

Після того, коли учасник ЗНО надіслав пакет документів для реєстрації до регіонального центру, він може за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» перевірити на якому етапі опрацювання знаходяться документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки до сервісу.

В Українському центрі оцінювання якості освіти наголосили, що реєстраційні документи в регіональних центрах опрацьовуються у міру надходження. Обробка реєстраційних документів триває не довше 10 робочих днів із моменту їхнього надходження.

Читайте також: «Втекти» від математики стане складніше: як зміняться правила вступу до вишів у 2022 році

Чому можуть відмовити у реєстрації на ЗНО

Для відмови у реєстрації/перереєстрації можуть бути наступні причини:

Учаснику, якому відмовили у реєстрації/перереєстрації надійде витяг із протоколу засідання регламентної комісії, де буде вказана причина відмови.

Усунути причину, що стали підставою для відмови, можна до 9 березня 2022 року. Для цього потрібно створити нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформувати пакет реєстраційних документів та надіслати його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передати до закладу освіти, у якому навчаєтесь (якщо складатимете ДПА у формі ЗНО).

Особа, якій відмовили в реєстрації/перереєстрації, має право оскаржити це рішення протягом чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, що в Україні завершилася реєстрація учасників пробного ЗНО. Пробна сесія тестування відбудеться 19 та 26 березня.