UA / RU
Підтримати ZN.ua

Організатори невдалого перевороту в Чорногорії брали участь в окупації Криму — ЗМІ

Сербський політолог опублікував запис розмови із засновником радикальної організації "Сербські вовки".

Опубліковано запис Skype розмови, з якої випливає, що організатори невдалого путчу під час виборів у Чорногорії брали участь в операції РФ по організації окупації українського Криму.

У розпорядженні журналістів проекту "Крим.Реалії" з'явився відеозапис Skype розмови одного з обвинувачених у керівництві диверсійною групою, підозрюваної у підготовці перевороту в Чорногорії – засновника радикальної організації "Сербські вовки" Олександра Синджеліча.

Розмова ведеться сербською мовою і була надана в редакцію співрозмовником Синджеліча – сербським політологом, директором Фонду СЕАС Венциславом Буйічем. За його словами розмова відбулася 11 березня 2015 року. На відеозаписі Синджеліч хвалиться своїми зв'язками в Москві, в російському міністерстві оборони.

"Живковіч був одним з "четників" – сербів, які приїхали на кримський "референдум" 16 березня 2014 року, де вони приєдналися до російських "козаків", і разом з ними несли чергування на окупаційних блокпостах поруч із Севастополем", - пояснив Буйіч.

Він додав, що з контексту розмови випливає, що саме Синджеліч давав російським військовим рекомендації, на підставі яких ті схвалювали кандидатури сербських "добровольців", і допускали їх до участі в операції по захопленню Криму.

Буйіч зазначає, що особливу тривогу викликає нещодавне повідомлення в сербській пресі про те, що статус Синджеліча може бути змінений з обвинуваченого на свідка.

На думку сербського політолога, масштаб зв'язків останнього з Росією вказує на те, що лідер "Сербських вовків" брав безпосередню участь у реалізації планів Москви. Втім, Синджеліч був не єдиним контактом сербських радикалів з росіянами.

Читайте також: Секретар Радбезу РФ вибачився за росіян, причетних до спроби перевороту в Чорногорії – The Guardian

Раніше повідомлялося, що в Чорногорії запобігли замаху на прем'єр-міністра Міло Джукановича, який звинуватив проросійську опозицію в намаганні вбити його.

Раніше Джуканович заявляв, що Росія фінансує місцеву опозицію, щоб зірвати заплановане входження Чорногорії в НАТО.

Російський МЗС назвав рішення НАТО про переговори з Чорногорією щодо вступу цієї країни до Північноатлантичного альянсу конфронтаційним кроком, змушує Москву до відповідної реакції.

Напередодні кілька громадян РФ були депортовані з Сербії за участь у підготовці терористичних акцій і антиурядових виступів у Чорногорії.

Детальніше про спроби зриву виборів і перевороту в Чорногорії читайте у статті Костянтина Федоренка "Балкани: зовнішньополітичний провал Росії?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".