UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оренда житла: чи мають мешканці робити ремонт у квартирі

Роз'яснення дав експерт.

Через військове вторгнення РФ багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Переселенці орендують житло в інших регіонах. Позаштатна юристка Вікторія Гусакова розповіла виданню «На пенсії», хто має робити ремонт в орендованому житлі.

Вона зазначила, що при оренді житла необхідно обов’язково укладати письмовий договір. Це стосується навіть тих випадків, коли ви маєте справу зі знайомими.

Читайте також: Де в Україні суттєво зросла оренда квартир, і це не Київ

«Вам не має бути «незручно», бо згодом можуть виникнути проблеми, які без договору вам буде важко вирішити. Договір щодо оренди житла – основа вашого захисту, тому прописуйте в ньому всі спірні моменти. А усі обставини фіксуйте на фото або відео», – пояснила вона.

Так, договір оренди житла зазвичай укладається на строк, встановлений договором.

«Якщо ж у договорі строк не встановлено, він вважається укладеним на п’ять років. На це важливо звертати увагу», – додала юристка.

Предметом договору можуть бути помешкання, зокрема квартира або її частина, житловий будинок або його частина.

В договорі також треба прописати не лише умови оренди. В ньому також важливо вказати, в якому стані приймається квартира, в якому стані побутова техніка, сантехніка.

Читайте також: Оренда нерухомості: чи мають рієлтори повідомляти контролюючі органи про укладені договори

«Ще в договорі має бути прописано, чи будуть квартиранти робити ремонт і в якому разі, яким чином буде доглянуто житло і що підлягає компенсації», – наголосила Гусакова.

Так, відповідно до ст. 819 Цивільного кодексу України (ЦКУ), поточний ремонт житла, переданого в оренду, зобов`язаний здійснювати той, хто його орендує, якщо інше не встановлено договором. Капітальний ремонт житла, переданого в оренду, зобов`язаний здійснювати наймодавець, якщо інше не встановлено договором.

У випадку, якщо квартиранти завдали шкоди, вони повинні її відшкодувати.

«Це можна зробити в добровільному (позасудовому) порядку, але якщо квартиранти відмовляються – треба звертатися до суду», – резюмувала експертка.

Раніше ми писали, чи можуть призначити субсидію на неопалювальний період автоматично особам, які орендують житло.