UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОПОРА запускає збір доказів воєнних злочинів РФ в Україні

Їх передадуть міжнародному прокурору у Гаазі.

Громадянська мережа ОПОРА запустила спеціальну онлайн-платформу для документування воєнних злочинів Росії в Україні. Зібрані дані передадуть Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

«Кожен воєнний злочин РФ треба зафіксувати. Попри те, що обстріли мирних міст України ще тривають, уже зараз необхідно збирати докази для оперативного розслідування, яке проводить Міжнародний кримінальний суд у Гаазі», - йдеться у повідомленні.

Вносити інформацію про злочини російських військових можуть безпосередні свідки та жертви, а також усі люди доброї волі. Усі внесені дані будуть надійно захищені, накопичені у відповідному форматі та передані оперативно й без змін.

«Заходь на сайт https://russiancrime.org та заповнюй онлайн-форму. Ми зобов'язані зафіксувати кожен снаряд, випущений у школу, садочок, приватні оселі, лікарні та інші цивільні об’єкти. Ми зобов’язані зафіксувати кожну кулю, випущену в кожну цивільну людину в Україні», - закликають в ОПОРІ.

Що таке воєнні злочини

Це свідоме та грубе порушення правил ведення військових дій та міжнародного гуманітарного права. Вони, зокрема, спрямовані безпосередньо проти цивільного населення.

Прикладами воєнних злочинів є:

Як правильно зафіксувати воєнний злочин

Це можуть бути фото та відео з місця подій, письмові та усні свідчення потерпілих або матеріальні свідчення (документи, залишки снарядів, гільзи, уламки речей, будівель).

Якщо можливості заповнити форму немає, можна написати листа прокурору МКС Каріму Хану на електронну адресу: otp.informationdesk@icc-cpi.int

Писати можна в довільній формі будь-якою мовою, щоправда неструктуровані дані доведеться набагато довше опрацьовувати.

Читайте також: Слідча група МКС повинна фіксувати ознаки злочину геноциду РФ – Гюндуз Мамедов

Нагадаємо, 3 березня команда Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду вирушила до України розслідувати воєнні злочини Росії.

До Офісу прокурора МКС звернулися 39 країн, 2 березня прокурор Карім Хан ухвалив рішення почати розслідувати воєнних злочинів Росії проти України. Подати звернення країни закликав сам Хан – це дозволило суттєво пришвидшити початок розслідування.

27 лютого Україна офіційно направила позов проти РФ до Міжнародного суду ООН у Гаазі, вимагає притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії і негайно наказати РФ припинити військові дії. Публічні слухання призначено на 7 березня.

Крім того, Україна збирає коаліцію для правосуддя проти агресії РФ. Литва і Польща вже розпочали власні кримінальні провадження щодо вторгнення Росії до нашої держави.