Оператор судна Etel з українськими моряками, захопленого невідомими у лівійському місті Бенгазі, стверджує, що бандити висунули політичні вимоги.
Оператор судна стверджує, що ввечері 21 липня на судно прибули представники портової адміністрації, під'їхав автомобіль з підрозділом лівійських військових. Однак переговори між представниками влади, ватажком бандитів і капітаном ні до чого не привели.
Виявилося, що бандити "протестують проти недружніх дій щодо Лівії, яка вимагає звільнення громадян України, що перебувають у лівійських в'язницях після повалення режиму 3. Вони заявили, що їхнім завданням є затримання кожного громадянина України, який опинився на території Лівії", - наголошується у повідомленні.
За словами оператора судна, після того, як бандити озвучили свої вимоги, влада та військові покинули судно, і більше в ситуацію не втручалися. Зазначається, що вимоги Міністерства закордонних справ України до влади Лівії роз'яснити ситуацію і "приборкати бойовиків" поки ні до чого не привели.
Окрім цього, оператор судна зазначає, що на його запити із закликом втрутитися в ситуацію та вимагати від влади Лівії дієвих заходів з наведення ладу не відповідають ніхто з тих, хто зобов'язаний реагувати на такий випадок - ні країна-прапор, ні "центри по боротьбі з піратством", ні міжнародні морські організації, у завдання яких входить боротьба з піратством "за допомогою проведення дорогих і безглуздих конференцій та симпозіумів, і поширення безглуздих інструкцій щодо захисту від піратів".
Також "абсолютно нічого не робить і влада Лівії, в тому числі портові. Вони байдуже поглядають на ці неподобства, і чекають, чим і як все це закінчиться".
Нагадаємо, напередодні до МЗС України викликано тимчасового повіреного у справах Держави Лівія в Україні Альхаді Асба. Під час зустрічі спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Геннадій Латій заявив, що українська сторона розцінює захоплення українського екіпажу, як акт тяжкого злочину на території Лівії, "який, за станом на сьогодні, залишається без належної реакції офіційної лівійської влади".
Він висловив жорстку вимогу про негайне звільнення екіпажу судна у відповідності з нормами міжнародного права, гарантування безпеки наших співвітчизників на території Лівії, а також адекватної офіційної реакції і роз'яснень від лівійської сторони щодо цього інциденту.
Раніше повідомлялося про те, що у Лівії захоплено судно з 19 українцями на борту. Лівійська сторона вимагає від судновласника захопленого судна Etel повернути $ 9,5 млн., які нібито були сплачені за автомобілі, але так і не доставлені до Лівії. !zn
Читайте також:
До МЗС викликали лівійського посла з вимогою звільнити українських моряків
В Лівії захопили в полон 19 українських моряків
Американський суд засудив ватажка сомалійських піратів до 12 довічних термінів
Активність сомалійських піратів впала до мінімуму з 2006 року