Упродовж минулої доби, 30 січня, окупанти шість разів порушили режим припинення тиші, обстрілявши позиції Об'єднаних сил із забороненої Мінськими домовленостями ствольної артилерії калібру 122 мм, мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також гранатометів різних систем. У результаті ворожих обстрілів один український боєць отримав поранення. Про це повідомили у штабі у п'ятницю, 31 січня.
"У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив два обстріли по нашим позиціям, а саме: поблизу населеного пункту Березове – з гранатометів різних систем; поруч з Талаківкою – зі станкового протитанкового гранатомету - 14 пострілів, великокаліберного кулемету та стрілецької зброї", - відзвітували військові.
Окрім того, ще чотири ворожі обстріли було зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", а саме: неподалік Оріхового – з міномету калібру 120 мм противник випустив 2 міни; три рази поряд з Новотошківським – з артилерійських систем калібру 122 мм – 5 снарядів, мінометів калібру 120 мм – 12 мін та 82-мм мінометів – 13 мін; поблизу населеного пункту Хутір Вільний – зі станкового протитанкового гранатомету – 2 постріли, а також великокаліберного кулемету.
"З початком цієї доби російські окупаційні війська два рази здійснили обстріли наших позицій, а саме: поруч з Луганським – з ручного протитанкового гранатомету, великокаліберного кулемету та іншої стрілецької зброї; неподалік Широкиного – з 82 – мм мінометів противник випустив 13 мін, гранатометів різних систем та іншої стрілецької зброї", - повідомили українські бійці.
Зазначається, що упродовж поточної доби, 31 січня, втрат не було.
Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.
Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.
Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я. Натомість ТКГ підтвердила прихильність оголошеному ще в липні "хлібному перемир'ю" за час якого в зоні ООС загинули 42 українських військовослужбовця і один мирний мешканець.
26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.
З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.
Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?".