UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН відправить місію до Оленівки, її очолить екскомандир миротворців у Конго

Україна хоче встановити причини загибелі військовополонених та дізнатися імена винних.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що ухвалив рішення відправити місію до окупованої росіянами Оленівки Донецької області, щоб розслідувати загибель українських військовополонених.

Трагедію в колонії Гутерріш назвав «неприйнятною» і наголосив, що всі військовополонені мають отримувати захист відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.

«Я ухвалив рішення про проведення місії. Умови проведення цієї місії було доведено Україні та Росії. Окрім умов було відзначено і склад тієї групи, яка буде залучена до реалізації розслідування. Я маю мету призначити на чолі групи генерала Карлоса дос Сантоса Круса з Бразилії», - сказав Гуттеріш на брифінгу з президентами України та Туреччини Володимиром Зеленським та Реджепом Тайіпом Ердоганом.

Кадровий військовий, Карлос дос Сантос Крус очолював миротворчі місії ООН у Конго (МОНУСКО, 2013-2015), та на Гаїті (МІНУСТА, 2007-2009). З січня до червня 2019 року працював в уряді Бразилії.

У свою чергу Зеленський закликав Гутерріша забезпечити виконання Росією всіх норм міжнародного гуманітарного права щодо військовополонених. «Повна правда про цей теракт має бути і буде встановлена», - додав він під час вечірнього звернення.

Читайте також: Трагедія в Оленівці: представник Червоного Хреста розповів про складнощі з доступом

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі попередив, що Росія фабрикує докази вбивства військовополонених в Оленівці, щоб звинуватити Україну в цьому воєнному злочині.

Про те, що Росія не зацікавлена ​​в об'єктивному розслідуванні свідчить і відмова окупантів пускати на місце трагедії представників Червоного Хреста, наголошує колишній заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов.

У день трагедії, 29 червня, Україна звернулася до ООН та Червоного Хреста з вимогою відправити місію до колонії. Обидві організації погодилися та отримали згоду РФ, але в результаті експерти так і не змогли потрапити на територію колонії.