UA / RU
Підтримати ZN.ua

Олігархи влаштували таємний "зліт" для обговорення інструментів впливу на владу - Лещенко

Українські олігархи дискутували про те, як реагувати на події в країні.

1 серпня у Києві в готелі "Хайят" відбулася неофіційна зустріч 3, пише у своєму блозі на "Українській правді" народний депутат Сергій Лещенко.

"Це був неформальний "зліт" колишніх і нинішніх олігархів, а також просто представників великого бізнесу, який відбувся в готелі "Хайят". Були Присутні Рінат Ахметов, Сергій Тарута, Віктор Пінчук, Василь Хмельницький, Юрій Косюк. Частина учасників спеціально зірвалися з відпочинку на цю зустріч, частина – не долетіла, як Костянтин Жеваго, який делегував свою довірену особу. Був представник від Євгена Уткіна. Валерій Хорошковський був на телефонному зв'язку з одним із ініціаторів зустрічі", - повідомив Лещенко.

За його словами, на зустрічі головна дискусія йшла про те, як реагувати на події в країні.

"Частина виступила з ініціативою створення нової партії, яка б відстоювала інтереси присутніх. Серед лобістів цієї ідеї називають Таруту. Інші – Пінчук, Хмельницький – говорили про неефективність цього підходу, про те, що за допомогою партій неможливо нічого добитися, а впливати на владу треба з боку громадянського суспільства. Небажаючі створювати партію запропонували замість цього заснувати потужний "Союз промисловців", який би відстоював інтереси класу", - пише нардеп.

Читайте також: Нуланд закликала Раду прийняти законопроекти, що руйнують олігархічну систему

У липні британське видання The Guardian писала, що "деолігархізації" поки що в Україні практично не проводиться. І прихильники українського керівництва, і західні дипломати, і представники опозиції, як правило, відповідаючи на питання про те, як проходить процес "деолігархізації", реагують однаково – "щиросердною сміхом".

Як свідчать результати опитування, проведеного в червні,європейці чекають на Україну в ЄС після реальної боротьби з корупцією та олігархами. Опитування жителів шести найбільших країн Європи не виявив принципового протесту пересічних європейців проти вступу України в ЄС, проте підтвердив, що населення країн Євросоюзу не бажають бачити Україну в ЄС без успішних результатів боротьби з корупцією, олігархами і бідністю.