Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг 31 жовтня залишає свою посаду зв'язку із закінченням допустимого терміну роботи в структурах організації; про це розповів сам Хуг в інтерв'ю російському виданню Коммерсант.
"ОБСЄ – не кар'єрна організація, працювати в її структурах можна не більше 10 років. Я досяг цієї межі і тому покидаю свою посаду", – сказав він.
Хуг висловив жаль, що "виконана місією робота свідчить про те, що сторони конфлікту на Донбасі не виконали навіть базових обіцянок, які були ними дані у рамках мінських угод". У той же час він упевнений, що місія зіграла важливу роль у стримуванні конфлікту на південному сході України.
Хуг зазначив, що конфлікт на сході України можна було б припинити дуже швидко - було б бажання.
"За наявності політичної волі ситуацію з безпекою в регіоні можна було б стабілізувати. Але поки що цієї волі немає", – заявив представник ОБСЄ.
Як повідомлялося, 22 серпня учасники Тристоронньої контактної групи в Мінську погодили безстрокове припинення вогню з 29 серпня у зв'язку з початком навчального року. "Шкільне перемир'я" стало вже 16-м з початку війни у Донбасі. Як і всі попередні перемир'я, воно було порушене бойовиками російсько-окупаційних формувань у перший же день.
30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Детальніше про перспективи деокупації/реінтеграції Донбасу читайте в матеріалі Олександра Пунтуса "Воювати по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".