UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти виводять "Кримський титан" у звичайний режим роботи після 1,5 місячного призупинення

Підприємство стало причиною отруйних викидів, що накрили північ анексованого півострова та суміжні райони Херсонської області.

Філія ТОВ "Титанові інвестиції" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) отримав дозвіл на поновлення роботи. Розташований на півночі анексованого Росією Криму, він став причиною отруйних викидів, від яких близько місяця потерпали жителі Армянська та населених пунктів суміжних районів Херсонської області.

"Співробітники "Росприроднагляду" 20 жовтня прийняли участь у процедурі початку запуску обладнання заводу "Титанові інвестиції", - йдеться у повідомленні прес-служби підприємства в понеділок, 22 жовтня.

Також повідомляється про те, що на заводі розробили "дорожню карту" з "ліквідації накопиченого екологічного збитку і реконструкції потужностей для мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище".

Проблеми з випарами на кислотонакопичувачі "Титану" почалися наприкінці серпня, попри запевнення окупаційної "влади" Криму про нібито повну зупинку підприємства, українські прикордонники фіксували хмари невідомого походження над корпусами заводу. Повідомлялося і про інші свідченнях роботи заводу.

У ніч на 24 серпня в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод "Титан", відбулись викиди невідомої отруйної речовини.

"Віце-прем'єр" окупаційного уряду Криму Ігор Михайличенко назвав причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. У той самий час, за даними української розвідки, під час військових навчань РФ на півострові бойовий снаряд поцілив відстійники титанового та содового заводів.

Згодом кримський "Титан" призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Внаслідок викидів постраждала й прилегла Херсонська область: у повітрі було зафіксовано підвищений вміст шкідливих хімречовин, отруїлися 37 прикордонників, які напередодні чергували на пункті пропуску "Каланчак".

Детальніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".