UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти в Криму заселили ветеранів у "півкімнатні" квартири – ЗМІ

Кожен власник квартири муситиме жити або у половинці з кухнею, або у половинці з туалетом.

В анексованому Росією Криму окупаційна "влада" півострову подарувала ветеранам Другої світової війни п'ять квартир у одній з новобудов Севастополя. Нове житло "економ-варіанту" отримали десять ветеранів, повідомляє радіостанція "Говорит Москва".

Таку "акцію" окупанти присвятили Дню перемоги 9 травня.

Однокімнатні квартири розділені перегородками навпіл, у кожній з них мешкатимуть дві людини. Кімнати мають дві модифікації: "половина кімнати та кухня" і "половина кімнати та санвузол".

Кримські "чиновники" відмовилися коментувати ситуацію та не пояснили, яким чином ветерани мусять ділити між собою кухню та санвузол. "Почекайте ще рік і, можливо, ми що-небудь змінимо", - порадили вони "щасливим" власникам квартир.

При цьому, як повідомляє "Громадське", туалет в одній з квартир був добудований, а провести газ виявилося неможливим. Також в половині житла відсутнє опалення. Проте на вході в будинок розмістили банер з написом "С днем Победы".

Ветерани не скаржились на житло до отримання документів, адже боялись, що не отримають навіть ці половинки. Крім того, у бюро технічної інформації літнім людям розповіли, що в разі відмови від "дарунку" чекати на нове житло доведеться ще рік.

Ключі від квартир напередодні 9 травня ветеранам вручив так званий "голова" Севастополя Дмитро Овсянніков.

"Вручення квартир - це лише мала частина подяки за ваш подвиг, який подарував усім нам майбутнє. Уряд Севастополя виконує указ президента Росії щодо поліпшення житлових умов ветеранів: кожен захисник в обов'язковому порядку отримає нове житло", - цитує Овсяннікова сайт російського уряду окупованого міста.

Нагадаємо, що офіційно початком окупації Криму вважається 20 лютого 2014 року.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно.

Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.