Російсько-окупаційна влада в Донбасі знищила понад 85 тис. робочих місць, при чому бойовики закривають не лише шахти, а й інші, колись прибуткові підприємства. Про це заявив заступник директора правозахисної організації “Східна правозахисна група” Сергій Пащуков під час пресконференції “Соціально-економічні протести в ОРДЛО”.
За його словами на території ОРДО закрили понад 10 підприємств, серед них холдингова компанія “Топаз”, “Донбаскабель”, завод “Норд” працює лише на чверть своїх потужностей тощо. Така ж ситуація і з підприємствами в ОРЛО.
“Ми підрахували, що із закриттям цих підприємств та шахт, було втрачено понад 85 тисяч робочих місць. Це всі люди, які зараз безробітні, або врешті-решт виїхали до РФ, де намагаються конкурувати з місцевими шахтарями або робітниками, і не завжди отримують той рівень заробітної плати, який вони отримували, коли території перебували під контролем України”, - заявив Пащуков.
Він зазначив, що до 2014 року на окупованих територіях зарплата шахтарів складала приблизно від 8 до 12 тисяч гривень. Що за старим курсом (8 грн за 1 долл) дорівнювало більше 1 тисячі доларів. При цьому, за словами Пащукова, сьогодні на вугледобувних підприємствах, які ще працюють в ОРДЛО, зарплата становить не більше 11 тисячі російських рублів. Це дорівнює 150-200 доларів.
“Також я хотів би додати, що в підприємства не вкладають ніяких інвестицій, нічого не розвивають. На шахтах та підприємствах не дотримуються охорони праці. Люди, які ще працюють, вони працюють у не досить сприятливих умовах”, - зазначив Пащуков.
За його словами, попри те, що неможливо говорити про демократію та свободу слова на окупованих територіях, там все ж відбуваються невеликі протести з боку населення. Жителі ОРДЛО все ж намагаються відстоювати свої права.
“Я вважаю, якби українська сторона, міністерства, приділяли більше уваги, допомагали розповсюджувати цю інформацію, і, можливо, пропонували свої шляхи вирішення проблем, які існують на тих територіях, то ми могли б говорити про претензії щодо захисту наших громадян”, - підсумував Пащуков.
Раніше правозахисник Павло Лисянський заявив про те, що окупаційна влада підтримуваного Росією незаконного збройного формування “ЛНР” вперше за весь час окупації застосувала проти шахтарів додаткові сили “народної міліції”. Окупанти вдалися до таких дій після того, як гірники почали масово протестувати через невиплату їм заробітної плати.
Водночас російсько-окупаційна влада закрила в ОРДЛО майже всі шахти. А шахтарі вимушені їхати на роботу в РФ, бо не можуть потрапити на підконтрольну Україні територію. Адже бойовики закрили зі свого боку КПВВ.
Як повідомляло ZN.UA, питання про закриття нерентабельних шахт в ОРДЛО вирішується в Москві. Окупаційна адміністрація ОРЛО вже запустила процес ліквідації "Вергелівської", "Міусинської" і "Новопавлівської" шахт.
Вугледобувні підприємства "Орджонікідзевугілля" в Єнакієве і "Артемвугілля" у Горлівці ліквідуються "Донбассвугілляреструктуризацією". Окупаційні адміністрації діють під керівництвом російської Федеральної державної бюджетної установи з питань реорганізації та ліквідації нерентабельних шахт і розрізів і звітують перед його директором Андрієм Моїсеєнковим. Крім того, шахтарям в ОРДО заборгували 110 млн рублів зарплати.