UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти в "ДНР" хочуть нагородити проросійського пропагандиста з Норвегії та поширити його книгу про Крим

Мова йде про Хендріка Вебера, який підтримує окупацію Криму й неодноразово відвідував півострів та ОРДЛО.

Так зване “Міністерство закордонних справ “ДНР”, підконтрольне Кремлю, планує нагородити “відомчою нагородою” голову організації “Народна дипломатія – Норвегія” Хендріка Вебера, який підтримує окупацію Криму. Про це йдеться у документі “МЗС “ДНР”, який ZN.UA отримало від джерел в одній із українських спецслужб.

У документі також йдеться про те, що окупанти зацікавлені у поширенні на тимчасово окупованій території книги, автором якої є Вебер. За даними ZN.UA мова йде про пропагандистське видання “Наш Крым. Государственный переворот или демократическое  решение?”. 

Хендрік Вебер неодноразово відвідував окупований Крим та ОРДЛО. Пропагандистську книгу “Наш Крым” він презентував під час однієї із таких незаконних поїздок на півострів в підконтрольному окупантам Таврійському національному університеті імені Вернадського. 

Крім того, за даними росЗМІ, у 2018 році Вебер відкрив у Москві туристичну компанію, яка пропонує європейцям поїздки до окупованого Криму.

Зазначимо, що про діяльність організації “Народна дипломатія – Норвегія”, створеної Вебером, писало видання Atlantic Council. Так, у статті “Троянські коні Кремля 3.0” вказано, що члени цієї організації “дотримуються сильної проросійської лінії”. Організація неодноразово проводила пресконференції на тему окупованого Криму.

Читайте також: Бойовики "ДНР" хочуть змінити правила в'їзду та виїзду з окупованої території Донеччини

Нагадаємо, що в лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російські влади заперечували звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після президент РФ Володимир Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації по окупації українського півострова. Потім Міноборони Росії заснував медаль "За повернення Криму", датовану 20 лютого 2014 року. Росія систематично порушує права людини в Криму.

Після серії проросійських і сепаратистських акцій в Донецькій і Луганській областях і "проголошення суверенітетів" підтримуваних Росією угруповань "ДНР" і "ЛНР", бойовики спільно з російської ФСБ 12 квітня 2014 року захопили міста Слов'янськ, Краматорськ і Дружківка. На наступний день т.в.о. президента України Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції в Донбасі. Бойові дії тривають 4,5 року. За офіційними даними, за цей час загинули близько трьох тисяч цивільних, і ще дев'ять тисяч отримали поранення, в цілому постраждали більше чотирьох мільйонів українців. З початку російської агресії загинули більше чотирьох тисяч військовослужбовців Збройних сил України, зниклими без вести на тимчасово окупованій території вважаються кілька сотень людей.