UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти намагаються фінансово заохотити місцеве населення окупованих міст до колаборантства

У Мелітопольському районі проводять примусову паспортизацію.

У тимчасово окупованому Мелітопольському районі Запорізької області російське окупаційне керівництво продовжує примусову паспортизацію населення. Про це інформує Генштаб.

Зокрема, з обігу торговельних мереж поступово вилучаються українські гривні, населення примушують переходити на російські рублі.

Також окупанти намагаються фінансово заохотити місцеве населення до колаборантства, надаючи грошову допомогу особам пенсійного віку в розмірі 10 тисяч рублів та нараховуючи більшу зарплату лояльним місцевим жителям, які згодилися працювати в установах так званої окупаційної влади.

Нагадаємо, у Росії заявили, що всі люди, які мешкають у Донецькій, Луганській, Запорізькій і Херсонській областях України, визнаються «громадянами РФ» з 30 вересня

Кампанію паспортизації жителів Донеччини та Луганщини Росія розпочала задовго до оголошення анексії цих територій. Україна неодноразово наголошувала, що з розумінням ставиться до отримання документів держави-агресора, коли йдеться про виживання в окупації, і не вважає їхніх власниками колаборантами та зрадниками.

Імовірно, зі спробою РФ офіційно приєднати українські території, позиція влади не зміниться.

Чи існує стандартна технологія окупації, яку реалізовує Росія на різних територіях України? Як відрізнити виживання від колабораціонізму? І як державі зберегти довіру жителів тимчасово окупованих територій і не допустити прірви між тими, хто був у окупації, і тими, хто її уникнув? Читайте в матеріалі Олександра Клюжева і Анатолія Бондарчука  «ОКУПОВАНІ. Як змінюються жителі ТОТ і чому час має значення».