UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти Криму знову псують повітря в Армянську та Красноперекопську

Вміст деяких шкідливих речовин у ньому перевищує гранично допустиму концентрацію у понад чотири рази.

В анексованому Росією Криму минулого тижня зафіксовано черговий викид хімічних речовин, повідомляє "Громадське" із посиланням на Кримське управління з гідрометеорології й моніторингу довкілля.

Так, в окупованому Красноперекопську концентрація хлористого водню в повітрі перевищувала гранично допустиму (ГДК) у 4,4 рази. А вміст оксиду вуглецю – у 1,06 рази.

В окупованому Армянську вміст оксиду вуглецю у повітрі перевищує гранично допустиму концентрацію у 1,04 рази, фтористого водню – у 1,8 рази.

Хлористий водень отруйний. Його вдихання провокує кашель, запалення слизової оболонки горла та носа. При контакті з шкірою можливі подразнення та почервоніння. У важких випадках хлористий водень може викликати набряк легенів, порушення роботи кровоносної системи, серйозні опіки очей і шкіри. Фтористий водень отруйний, чинить подразнюючу дію на слизові оболонки, очі та шкіру.

Раніше повідомлялося про незаконний видобуток окупантами піску з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища. У ньому містяться миш'як, ванадій, фосфор і залізо у концентраціях, що перевищують ГДК у сотні й тисячі разів, а злив від прямого промивання піску здійснюється безпосередньо у канал, з'єднаний із Чорним морем.

Прокуратура АР Крим (Київ) відкрила справу за фактом незаконного видобутку піску й руйнування дамби, що загрожує окупованому півострову екологічною катастрофою.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2018 року на заводі "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) в окупованому Армянську відбулася низка викидів отруйної речовини.

Окупаційна влада Криму назвала причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. Українська розвідка – потрапляння у відстійники бойового снаряду під час військових навчань Збройних сил РФ.

Від викидів постраждала й прилегла Херсонська область, отруїлися 37 прикордонників ДПСУ, які чергували на пункті пропуску "Каланчак". Згодом завод-забруднювач призупинив роботу, з міста вивезли дітей шкільного та дошкільного віку.

Докладніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".