UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окупанти Криму взяли курс на придушення будь-якого інакомислення – місія ООН

Ситуація з правами людини на анексованому півострові продовжує погіршуватися.

Російські окупанти Криму проводять на півострові політику придушення будь-якої незгоди та критики, повідомила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер на міжнародному форумі у Києві в середу, 27 лютого.

"Той тренд, який ми побачили упродовж останніх років, свідчить про те, що проводиться боротьба з придушення будь-якої незгоди і критичних думок на півострові", - наголосила Фрейзер.

За словами голови місії, суттєво порушуються права мешканців окупованого півострова на свободу віросповідання, особливо права кримських татар. Через зловживання РФ нормами антитерористичного законодавства страждає свобода слова.

"Ми повинні визнати, що кримські татари в першу чергу стають жертвами рейдів з боку поліції і ФСБ, які проводяться в їхніх будинках, місцях публічних зібрань", - зазначила вона.

Також обмежується проведення мирних зібрань, зокрема зборів кримських татар. "Кримськотатарська мова залишається стабільно представленою у шкільній освіті, водночас можливість освіти українською значно зменшилася", - підкреслила Фіона Фрейзер.

Раніше правозахисники повідомляли про те, що Росія порушує права українців, які відмовилися отримати громадянство країни-агресора в окупованому Криму, зокрема депортує їх з півострова як "мігрантів". Крім цього, жителі півострова з українським паспортом не можуть влаштуватися на роботу й отримати нормальну медичну допомогу.

У грудні 2018 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна". У ній, зокрема, поіменно згадуються політв'язні Кремля Олег Сенцов, Володимир Балух і Емір-Усеїн Куку, хоча такі дані вкрай рідко містяться в резолюціях ООН.

Проект резолюції ініційовано Україною, його підтримали 65 країн. У ній ООН висловлює глибоку стурбованість повідомленнями про порушення російськими окупантами прав людини в анексованому Криму.