В анексованому Росією Криму розгорнута кампанія із примусу кримчан до участі у незаконних виборах президента РФ, повідомляє заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов.
На своїй сторінці в Facebook він опублікував звернення кримськотатарських активістів Білогірського району Криму.
"Представницький орган кримських татар Білогірського району Криму разом із представниками місцевих релігійних громад, обговоривши ситуацію, прийшов до висновку, що основою державної політики в анексованому Криму стали постійні гоніння на інакодумців, серйозні обмеження свободи вираження поглядів, свободи слова, свободи думки і совісті. Останнім прикладом є підготовка до проведення виборів президента РФ. Стосовно службовців державних установ, вчителів, лікарів, учнів вишів використовуються методи залякування та погроз з метою забезпечити явку на виборчі дільниці", - йдеться у повідомленні.
За словами активістів, в населених пунктах району працівники поштових відділень, місцевих адміністрацій та житлово-комунальних підприємств проводять попередні опитування про бажання або небажання людей йти на виборчі дільниці. А невідомі на вулицях, на порушення законодавства країни-окупанта, записують індивідуальні дані жителів.
У разі відмови участі у виборах людям погрожують звільненням із роботи, у сільській місцевості - невидачею довідок для соціальних потреб, відмовою робити дороги, проводити воду і аналогічними.
"Ситуація, що склалася, доводить, що вільне волевиявлення на виборах президента РФ у Криму неможливе. Але найголовніше, ми, активісти національного руху Білогірського району Криму, переконані, що майбутні вибори президента РФ є в Криму нелегітимними і світова спільнота не повинна визнавати їх результати", - додають активісти.
Вони також засудили заклики до участі у виборах, здійснені на позачерговій сесії Курултаю мусульман Криму і Духовним управлінням мусульман Криму.
"Ми переконані, що вирішення політичних питань у життєдіяльності кримськотатарського народу, зокрема, питання участі чи неучасті у виборах, завжди були і залишаються прерогативою виключно його вищого представницького органу – Курултаю кримськотатарського народу", - резюмували вони.
Нагадаємо, 18 грудня в Росії офіційно стартувала президентська кампанія. Вибори президента РФ відбудуться 18 березня 2018 року.
Про наміри брати участь у виборах президента повідомили 23 людини, у тому числі, діючий президент РФ Володимир Путін, телеведуча Ксенія Собчак, лідер ЛДПР Володимир Жириновський і опозиційний політик Олексій Навальний. "Комуністична партія" висунула кандидатуру директора підмосковного ЗАТ "Радгосп імені Леніна" Павла Грудініна.
8 лютого Центральна виборча комісія Росії завершила реєстрацію останніх кандидатів на президентські вибори 2018 року – телеведучої Ксенії Собчак ("Громадянська ініціатива") і Максима Сурайкина ("Комуністи Росії"). До цього були зареєстровані самовисуванець Володимир Путін, Павло Грудінін (КПРФ), Володимир Жириновський (ЛДПР), Борис Тітов ("Партія зростання"), Григорій Явлінський ("Яблуко") і Сергій Бабурін ("Російський загальнонародний союз").
ЦВК РФ відмовилася зареєструвати Олексія Навального в якості кандидата в президенти.
Детальніше про вибори без вибору в Росії читайте у статті Івана Валюшка "Все буде Путін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".