UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОК “Південь” розкрило деталі психологічних операцій РФ на окупованих територіях

Росіяни на окупованих територіях практикують інформаційні вкидання щодо агресії з української сторони.

В окупованих Росією регіонах кремлівські сили продовжують чинити психологічний тиск на місцевих, з допомогою агітаційних інформвкидів, схиляють до умов життя у фейкових республіках. Про це в сьогоднішньому нічному зверненні повідомляє Оперативне командування “Південь”.

“У прикордонних з Придністров’ям районах ворожі сили намагаються чинити провокацій та практикують інформаційні вкиди щодо імовірних агресивних дій з боку сил оборони України», - уточнюють у повідомленні.

Українські військові також додають, що нашими підрозділами не зафіксовано нестандартних ситуацій, що впливають на стан охорони кордону. Загальні  втрати ворога за добу склали 21 рашист та 7 одиниць техніки, зокрема "Орлана, 4 самохідних гаубиці, РСЗВ "Град" і зенітно-ракетний комплекс "ТОР". 

Нагадаємо, психологічні операції (саме до них найчастіше вдають спецслужби, і російські – не виключення) – це спланований комплекс заходів, спрямований на передачу спеціально відібраної інформації для певної аудиторії задля впливу на її розум, емойційний стан і т.д. Ключова мета –  створення сприятливих умов для подальших дій в інтересах сторони, яка цю інформацію поширює.

Серед іншого, PSYOP можуть мати на меті  ізолювання. Йдеться про штучне обмеження можливості отримання даних про ту чи іншу подію з різних джерел, позбавлення можливості самостійно порівнювати і зіставляти.

Читайте також: Британія звинуватила Кремль у використанні фабрики тролів для дезінформаційних кампанії про війну

Також ціллю ворожих сил у їхній роботі з населення окупованих територій може бути залякування та дискредитація. Перше характеризується створенням інформаційного вакууму у населення, який сприяє зародженню в людині відчуття зневіри, сумніву у намаганнях легітимної влади і населення країни надати допомогу окупованому регіону. Залякування сіє панічні настрої та загострює стан відсутності безпеки. Дискредитація ж є прямим підривом довіри до об’єкту впливу для обмеження його дій та впливу в регіоні.

Читайте також: Міністр внутрішніх справ ФРН звинуватила посольство Росії у Берліні у поширенні дезінформації

Одним з ключових методів, за допомогою яких можлива реалізація всіх вищезгаданих пунктів є дезінформація – цілеспрямоване поширення неправди з метою прийняття об’єктом впливу (населенням) хибних рішень, які базуються на недостовірній інформації.

Нещодавно ми повідомляли, що, аби втягнути у війну Придністров’я, окупанти готували газету із фейковим закликом до Путіна.