UA / RU
Підтримати ZN.ua

Огріхи антикорупційного законодавства обумовлені післяреволюційним періодом - глава КСУ

За словами Тупицького, в Україні частково або повністю неконституційні антикорупційні закони.

Огріхи антикорупційного законодавства були обумовлені післяреволюційним періодом, але жити з з частково або повністю неконституційними антикорупційними законами України не може. Про це глава Конституційного суду України Олександр Тупицький заявив під час прес-брифінгу в п'ятницю, 30 жовтня.

"Огріхи, які є в антикорупційному законодавстві, створилися в післяреволюційний період в силу необхідності... Але зараз країна не може жити з частково або повністю неконституційними антикорупційними законами", - сказав він.

Читайте також: Я не почув від жодного з послів G7, що вони не поважають рішення КСУ – Тупицький

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень НАПКА.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв ініціювати повторне введення кримінальної відповідальності   за недостовірне декларування і скликав екстрене засідання РНБО.

В   ніч з 29 на 30 жовтня Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект , яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду, а також скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції". Він також пропонує визнати рішення КСУ «нікчемним (що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів».

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Леменова   « Антикорупційний постріл в ногу Зеленського » для читачів ZN.UA.