UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОГП за заявою Коломойського відкрив чотири справи, в яких фігурує Порошенко - адвокат

Один з адвокатів колишнього президента, вважає перспективу цих справ "нульовою".

Офіс генпрокурора зареєстрував чотири кримінальні справи, в яких фігурує експрезидент України Петро Порошенко, повідомив адвокат колишнього гаранта Ігор Головань. За його словами, провадження відкрили за заявою олігарха і колишнього власника "Приватбанку" Ігоря Коломойського. 

"За заявою звичайної людини на прізвище Коломойський в Офісі генерального прокурора були зареєстровані чергові чотири кримінальні провадження щодо Петра Порошенка. Пан Коломойський виступив зі стандартним набором і, звичайно, його заяви стосуються "Приватбанку", - розповів Головань журналістам в п'ятницю в Києві. 

За словами адвоката, Коломойський стверджує, що Порошенко, будучи президентом, перешкоджав господарській діяльності "Приватбанку" і розголошував банківську таємницю банку. Головань також заявив про те, що в заявах йдеться про зловживання службовим становищем та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. 

У свою чергу ще один адвокат Ілля Новіков додав, що це перший випадок, коли справи щодо Порошенка ініціює особисто Коломойський. 

"Ми бачили до цього прекрасно, що Ігор Коломойський і близькі йому люди зацікавлені в провадженнях, які стосуються Петра Порошенка, але це перший у нас момент, коли він - я маю на увазі Ігоря Коломойського - вийшов особисто на арену. У нас настає новий етап в розвитку всіх цих справ", - заявив Новіков. 

За словами адвоката, відкриття цих справ добре ув'язується з відставкою глави НБУ і судовими процесами з приводу повернення "Приватбанку" під контроль колишніх власників. 

"Це ще раз підкреслює, наскільки політичні переслідування відносно Порошенка ув'язані з діями на інших фронтах, по інших лініях", - додав Новиков. 

Головань переконаний, що перспектива зазначених кримінальних проваджень "нульова".  

Читайте також: Венедиктова пояснила закриття справ проти Порошенка

Зазначимо, що "Приватбанк" націоналізували за часів президентства Петра Порошенка. Так, 21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова була докапіталізована на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудитора - компанії EY. 

У квітні цього року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Він також скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про націоналізацію. 13 травня Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив скасування інспекційної перевірки "Приватбанку" перед його націоналізацією. 

Також Шостий апеляційний адміністративний суд 19 грудня розгляне скаргу держави на рішення Окружного адмінсуду від 18 квітня про скасування націоналізації “Приватбанку”. 

У свою чергу Верховна Рада прийняла так званий "антиколомойський" закон, який забороняє повертати націоналізовані банки своїм власникам