Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов запросив в Ірана інформацію про десятьох обвинувачених, яких Ісламська республіка підозрює в катастрофі цивільного літака "Міжнародних авіаліній України" на початку 2020 року за Тегераном, передає НВ.
"В черговий раз про перебіг кримінальної справи в Ірані Україна дізнається зі ЗМІ, але в рамках офіційного співробітництва інформація приховується, хоча міжнародне право зобов’язує сторони кримінального процесу сприяти встановленню об'єктивної істини та адекватному покаранню винних", - сказав Мамедов, зазначивши, що вони не бачать достатньо інформації та доказів, що підтверджують помилкову ідентифікацію цивільного літака, як військову ціль.
"Тому вважаємо, що компетентні органи Ірану навмисно приховують реальні обставини вчинення цього жахливого злочину. Але Україна і органи прокуратури мають правові інструменти для встановлення справедливості і обов’язково ними скористається", - додав заступник генпрокурора.
Мамедов додав, що вже розпочалися консультації з організації онлайн-зустрічі з новим військовим прокурором Тегерана Насером Сіраджа.
Українське слідство продовжить наполягати, щоб відновили хронологію подій в день збиття літака та щоб був встановлений причинно-наслідковий зв'язок з діями обвинувачених в Ірані осіб, додали в Офісі генпрокурора.
Літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS752 "Тегеран - Київ", збили в ніч на 8 січня 2020невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту ім. Імама Хомейні. На борту знаходилися 168 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули. Більшість загиблих в авіакатастрофі - громадяни Канади і Ірану. На борту перебувало 11 громадян України - двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу.
Відповідальність за аварію літака взяв на себе командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджизаде. Іран заявив, що він випадково збив український лайнер.
Детальніше про те, що приховує Іран в технічному звіті за результатами розслідування причин збиття українського літака, читайте в статті Євгенія Єніна "Спотворюючи правду".