UA / RU
Підтримати ZN.ua

Офіс Генпрокурора змінив кваліфікацію справи про збитий "Боїнг"

Слідство продовжиться по статті про умисне вбивство.

Офіс Генерального прокурора України змінив кваліфікацію справи про катастрофу літака рейсу PS752 в Ірані. Про це повідомляє прес-служба Офісу.

Як наголошується в повідомленні, слідство триватиме за статтями Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за умисне вбивство двох і більше людей і знищення літака.

"За результатами обробки даних, отриманих в результаті співпраці з міжнародними партнерами, а також від українських правоохоронців та експертів з місця трагедії, та враховуючи визнання Іраном провини за збитий літак авіакомпанії МАУ військовими цієї країни, Офісом генерального прокурора прийнято рішення про зміну кваліфікації кримінального правопорушення, щодо якого відкрито провадження", - йдеться в повідомленні.

Здійснення досудового розслідування доручено Головному слідчому управлінню Служби безпеки України.

Раніше справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

У суботу, 11 січня, командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу українського літака під Тегераном. Іран заявив, що він помилково збив український лайнер., назвавши те, що відбулося, "людською помилкою". Ще в п'ятницю Іран заперечив, що випустив ракету по літаку, і звинувачував західні уряди в "психологічній війні". Президент країни Хассан Роухани висловив співчуття з приводу трагедії.

Вранці 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана в Київ. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила в Тегеран групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною.

Про страту іранського генерала, катастрофу українського "Боїнга" і наслідки для України читайте в матеріалі Сергія Немирича "Високосний жах 2020".